Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Три медзаклади України отримали новітні ангіографи у межах спільного проєкту МОЗ та Світового банку

До трьох закладів охорони здоров’я України – Тернопільської комунальної міської лікарні № 2, Багатопрофільної клінічної лікарні інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги на Львівщині та Сумської обласної клінічної лікарні – надійшло новітнє ангіографічне обладнання. 

Закупівлю медичного обладнання здійснено у межах спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» та додаткового фінансування до нього. 

Завдяки ангіографам лікарі можуть оперативно обстежувати патології судин різних органів і систем, визначати місця їхнього звуження, закупорки або ж розширення, наявність внутрішньої кровотечі та інші процеси й хвороби, які виявити та боротися з якими в інший спосіб не вдається. 

Наразі обладнання отримали три регіони України. Протягом поточного року новітні апарати також доставлять до Вінницької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Хмельницької, Волинської, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької областей та міста Києва. 

Зазначимо, що МОЗ України спільно зі Світовим банком використали випробувану модель закупівлі – за прямими договорами з постачальниками. Це значно пришвидшить терміни постачання обладнання та дозволить зекономити кошти.

Міністерство охорони здоров’я продовжує роботу із забезпечення та модернізації лікарень. Керівники медзакладів відповідальні за подальшу кроки: мають забезпечити реалізацію всіх заходів, щоб якнайшвидше змонтувати та ввести обладнання в експлуатацію, аби воно працювало на користь пацієнтів. 

Нагадаємо, до кінця 2024 року у рамках спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» та додаткового фінансування до нього до українських закладів українських спеціалізованих лікарень у різних регіонах України буде поставлено 12 новітніх комп’ютерних томографів та 11 ангіографів.