Тернопільську обласну клінічну психоневрологічну лікарню відвідали медики з Паризької клініки Святої Анни у рамках міжнародного медичного партнерства
У рамках підписаного меморандуму про міжнародне медичне партнерство Тернопільську обласну клінічну психоневрологічну лікарню відвідала делегація французьких лікарів із Паризької клініки Святої Анни.
У складі делегації були Даніель Матьє — французький урядовець, керівник проєкту «Task force Ukraine»; Марін Шапель — директор з досліджень, інновацій, партнерства і міжнародної співпраці лікарні Святої Анни; Філіп Ґорвуд — професор психіатрії, завідувач відділення лікарні Святої Анни, голова команди «Генетична вразливість залежних розладів»; Марі Алехандра Лащ і Лоран Крюше — дипломовані психологи у сфері майндфулнес, котрі працюють як з медичним персоналом, так і з пацієнтами клініки Святої Анни.
У ході візиту французькі медики відвідали психіатричні та неврологічні відділення Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні, а також ознайомилися з інноваційними діагностичними методиками, які впроваджуються у медзакладі. Нині українські фахівці з психіатрії та психології мають унікальні напрацювання у роботі з посттравматичними розладами, у проведенні фізичної та психосоціальної реабілітації постраждалих внаслідок війни, а також у впровадженні інноваційних методів психокорекції, зокрема, таких як методика майндфулнес. Також лікарі відвідали й водолікарню, яка зараз є новітнім інноваційним лікувально-реабілітаційним комплексом.
Під час візиту французькі та українські лікарі прослухали лекцію Філіпа Ґорвуда на тему «Депресія. Анорексія», під час якої ознайомилися з клінічними методами лікування патологій, особливостями соціально-психологічної роботи з пацієнтами, можливостями їх реабілітації та повернення до здорового способу життя. Також у ході зустрічі Марі Алехандра Лащ і Лоран Крюше представили принципи роботи методики майндфулнес, її базові методи, а також результати застосування. Українські лікарі мали змогу взяти участь у спеціальній тренінговій програмі, розрахованій на поглиблення вивчення методики.
Майндфулнес є експериментальною когнітивною та терапевтичною методикою і базується на принципі повного усвідомлення. Концепція вчить людей працювати зі своєю ментальною сферою через усвідомлені медитації, фокусуватися на відчуттях власного тіла, пошуку простої фізіологічної ідентичності, котра веде до психологічного розуміння себе.
Перевагою майндфулнес-практики є простота та ефективність, її застосування дозволяє суттєво знизити рівень стресу, посилити концентрацію та увагу, позбутися нав’язливих думок, тривожності. Також вона ефективна для розв’язання багатьох проблем ментального спектра, зокрема депресії, тривожності, розладу харчової поведінки, різноманітних залежностей тощо.
Французькі лікарі висловили позитивні враження щодо роботи медиків Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні. Попри війну лікарі тут продовжують навчатися й підвищувати свої професійні навички. Французькі партнери зазначили, що досвід українських лікарів обов’язково буде інтегрований у наукову й практичну роботу Паризької клініки Святої Анни.