Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Телемедицина: як це працює

Ви хотіли б отримати безоплатну консультацію від найкращих медичних фахівців? Не повірите, але у вас є така можливість. І з’явилась вона саме завдяки телемедицині… Але давайте спочатку з’ясуємо дещо.

Чому телемедицина це не «лікування по телефону» і що відрізняє справжню телемедицину від фейкової

Поняття «телемедицина» іноді помилково сприймають досить спрощено і легковажно, бо навести камеру телефону до проблемного місця і показати його лікарю – це не зовсім телемедицина.

Так, наявність телефона важлива, але він є лише одним із засобів зв’язку, бо жодна камера телефона, навіть найсучасніша, не дасть якості зображення, потрібної лікарю для доказового заключення.

Уявіть, приміром, що лікарю, який знаходиться за тисячі кілометрів, потрібно детально розгледіти пошкодження на рогівці ока або дати пораду нейрохірургу, який під час операції зшиває судини діаметром менше ніж 1 мм. Для цього потрібно як мінімум «озброїти» око лікаря.

Тому телемедичні рішення – це обов’язково додаткове обладнання і програмне забезпечення! Камеру зображення дуже високої якості (4К) має, приміром, робот Lite v.3 компанії «Teladoc». 

 

 

 

 

Важливе в його роботі ще й те, що завдяки програмному забезпеченню камерою керує лікар, який надає консультацію. Він знаходиться віддалено, але може наводити зум і сам збільшувати ділянки, які йому потрібно розглядати більш детально.

Прилад «Sigmafon», що використовується в телемедичному рішенні «System Carebits» , використовується вагітними, щоб записати параметри серцебиття дитини, а потім вже за допомогою телефона і встановленого на ньому програмного забезпечення передати інформацію на телефон лікаря.

 

 

Спеціальні прилади для вимірювання на відстані тиску, температури пацієнта, запису кардіограми тощо входять до телемедичного Home Doctor . Вони дають лікарю можливості проводити такі обстеження на відстані, створюючи ефект його абсолютної присутності біля ліжка пацієнта.

 

Кожен з елементів обладнання виконує певну функцію і надається медичним закладам в рамках певного проєкту. Усього в Україні працює 7 проєктів надання медичної допомоги із застосуванням 5 телемедичних платформ – «Teladoc Solo platform», «Rehabilitation Gaming System», «Epiqar», «System Carebits», Healthbot «Home Doctor». 

Захист даних – понад усе!

Звичайний телефон не може забезпечити безпеку даних, що є найважливішою умовою роботи проєктів телемедицини, особливо в умовах воєнного стану. Технологiчним партнером проєкту «Teladoc Solo platform», приміром, є платформа «Solo» з додержанням вимог законодавства України щодо захисту персональних даних, яка може бути використана для розвʼязання питання конфіденційності персоналізованих даних пацієнта, а саме для захищених комунікаційних телемедичних звʼязків.

Найцінніше – інтелектуальний ресурс!

Завдяки телемедицині українські медзаклади безоплатно отримують дороговартісне обладнання і лікарню-партнера для консультування. І з кожним днем їх стає все більше! 

У нас з’явилась унікальна можливість створити єдиний телемедичний простір в Україні – внутрішню мережу телемедичних систем, де з кожного питання провідна лікарня могла би бути експертним центром – допомагати і консультувати один одного. Для цього держава працює над системними рішеннями і розвиває важливі складові телемедицини, такі як телеконсультування, телеметрія, телерадіологія.

Окремим вектором розвитку телемедицини є впровадження телеметрії та телерадіології. Уже сьогодні в Україні впроваджуються системи штучного інтелекту у телерадіології, за допомогою яких проводиться автоматична аналітика результатів проведення діагностики (МРТ, КТ дослідження тощо), після чого система формує попереднє заключення із визначенням можливих патологій та захворювань. Це робить штучний інтелект шляхом автоматичного виявлення уражень мозку.

Крім цього, впроваджується ряд сучасних засобів телеметрії для домашнього медогляду, що дозволяє провести об’єктивну діагностику стану здоров’я під керівництвом лікаря в будь-який час і в будь-якій місцевості світу.