Своєчасне освоєння субвенції, виділеної урядом для облаштування укриттів у медзакладах — спільна задача для місцевої влади та керівництва лікарень — Віктор Ляшко
Фінансування для 45 проєктів з облаштування укриттів в українських медзакладах було виділено у рамках відповідної субвенції місцевим бюджетам з державного бюджету України. Перелік обʼєктів визначено спеціальною комісією МОЗ України.
Наразі за 41 обʼєктом вже укладені договори з обраними на конкурсній основі підрядниками та вже розпочато будівельні роботи. За 4 проєктами — ще тривають процедури тендерних закупівель.
Поточну ситуацію з облаштування укриттів у лікарнях обговорили під час наради міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка з представниками обласних військових адміністрацій, очільниками обласних департаментів охорони здоров’я та керівниками медзакладів.
“Питання облаштування укриттів в українських медзакладах є вкрай важливим, враховуючи постійні артобстріли та бомбардування росією цивільної медичної інфраструктури України. Тому працюємо над тим, щоби ще більше розширити мережу укриттів у лікарнях та створити безпечні умови як для роботи медиків, так і для лікування пацієнтів. Для цього цьогоріч уряд виділив один мільярд гривень. Безпека пацієнтів та медиків — пріоритет, тому керівники лікарень мають виконати якомога оперативніше всі умови для своєчасного освоєння субвенції, виділеної для облаштування укриттів. Це питання персональної відповідальності керівництва органів місцевого самоврядування, керівництва закладів охорони здоров’я і буде на постійному контролі МОЗ України.”
Зазначимо, що фінансування для облаштування укриттів виділено для 45 медзакладів у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Львівській та Хмельницькій областях. Наразі лише чотири медзаклади, зокрема, два заклади Хмельницької та по одному у Рівненській й Житомирській областей ще перебувають у процесі здійснення процедур закупівель і можливості подальшого укладання договорів на виконання підрядних робіт.
Також зазначимо, що субвенція спрямовуватиметься на реалізацію проєктів, повʼязаних з новим будівництвом, реконструкцією, реставрацією, капітальним ремонтом фонду захисних споруд цивільного захисту у медзакладах відповідно до чинних будівельних норм.
Звертаємо увагу, що переліки проєктів для подання на МОЗ були сформовані обласними та Київською міською державними (військовими) адміністраціями, які визначили їхню пріоритетність відповідно до наступних критеріїв:
територіальна наближеність медзакладів до зони активних бойових дій або тимчасово окупованих росією територій України;- наявність у лікарняному закладі автономних опалення, водопостачання, джерел електропостачання;
- наявність укладеного договору з НСЗУ за пакетами медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».
Нагадаємо, цьогоріч Кабінет Міністрів України виділив один мільярд гривень на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоровʼя.