Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Світлана Шаталова: «В Україні проведуть загальнонаціональне навчання для лікарів первинної медичної допомоги»

МОЗ та міжнародний фонд ЮНІСЕФ проведуть всеукраїнське навчання лікарів первинної медичної допомоги. Тренінги сфокусують увагу на клінічному веденні пацієнтів, хворих на Covid-19. Про це під час брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

«Таке навчання сімейних лікарів є надзвичайно важливим,особливо у контексті необхідності розвантаження спеціалізованих та високоспеціалізованих закладів охорони здоров’я. Лікарі первинки зможуть якісніше лікувати легкі та середні випадки Covid-19, обираючи відповідні тактики терапії в той час, як ліжка в лікарнях та реанімаціях залишаться для важких і критичних пацієнтів. Тобто мова про мудре й ефективне використання людських і фінансових ресурсів на загальнонаціональному рівні», – зазначила Шаталова.

Під проєкт спеціально відберуть регіональних координаторів та тренерів, а також підготують навчальні матеріали. Сампроцес складатиметься з двох етапів: перший  триватиме три місяці, а другий – наступні п’ять.

Під час першого етапу планують охопити приблизно 75% лікарів комунальних закладів первинної меддопомоги. Тренінги проводитимуть з наступних тем:

-     ​запобігання поширенню Covid-19;

-     ​ведення пацієнтів із коронавірусом відповідно до світових стандартів та з фокусом на амбулаторне лікування легкого й середнього ступенів важкості;

-     ​правила первинного консультування пацієнтів із коронавірусною хворобою та показання до госпіталізації;

-     ​особливості інфекційного контролю на первинному рівні надання допомоги та профілактика професійного вигорання;

-     ​специфіка ведення пацієнтів із Covid-19, що мають супутні захворювання.

Під час другого етапу буде проведено тренінги для опанування навичок щодо ухвалення клінічних рішень при Covid-19. Тут також передбачили 5 основних тем:

-     ​лікування Covid-19 для окремих категорій населення: дітей, вагітних, людей похилого віку;

-     ​киснева терапія при коронавірусній хворобі;

-     ​запобігання тромбоемболічним та іншим ускладненням;

-     ​реабілітація після хвороби;

-     ​організаційні та практичні засади проведення щеплень проти Covid-19.

Крім тренінгів, фахівці розроблять також індивідуальну оцінку отриманих знань для кожного запрошеного, проведуть тестування та обов’язково отримають зворотний зв’язок про практичне значення здобутих навичок. За підсумками учасникам видадуть іменні сертифікати.

Навчання лікарів первинної медичної допомоги стало можливим завдяки підписаній угоді між Міністерством охорони здоров’я та фондом ЮНІСЕФ за кошти, а це близько40 млн грн, надані Світовим банком у рамках спільного з МОЗ проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».