Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Світлана Шаталова: Станом на сьогодні, запаси ліків в регіонах України фактично дорівнюють річній нормі

На початок серпня 2020 року в закладах охорони здоров’я по всій Україні є в наявності значні запаси лікарських засобів та медичних виробів. Загалом їхня вартість дорівнює близько 5,6 млрд грн, що фактично відповідає цілорічним бюджетам на закупівлі ліків у попередніх роках. Про це заступниця Міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова заявила на щоденному брифінгу МОЗ 11 серпня. 

«Станом на зараз доступних залишків в регіонах щодо лікарських засобів та медичних виробів обліковується на суму 5,6 млрд грн, що майже відповідає цілорічним бюджетам на закупівлі ліків у 2017, 2018, 2019 роках. Наприклад, у 2017 році було за весь рік виділено коштів на ліки у розмірі 6, 048 млрд грн, у 2018 – 5,947 млрд грн, 2019 – 6,491 млрд грн», — зазначила Світлана Шаталова. 

За словами заступниці Міністра, уже зараз відомство цілеспрямовано працює над закупівлями ліків на 2021 рік. «За моїм дорученням від 02 липня групи експертів з фахівцями МОЗ України та держпідприємствами, а також лікарями та представниками громадськості працюють над формуванням номенклатури вже на 2021 рік. Пропозиції до номенклатури підлягають обов'язковому громадському обговоренню, я це підкреслюю», — зазначила Світлана Шаталова. 

Як наголосила заступниця очільника МОЗ, після затвердження номенклатури Міністерство розпочне збір потреби у ліках та медвиробах, необхідних пацієнтам, і ця потреба слугуватиме основою для формування замовлення та здійснення закупівель.

«Я дуже сподіваюсь, що своєчасні організаційні заходи щодо підготовки до закупівель 2021 року дадуть змогу вибратись нарешті з цих поставок дворічної чи трирічної давнини, перейти до планованих, а не хаотичних закупівель, і дозволять українцям бути дійсно впевненими у наявності необхідних лікарських засобах», — резюмувала Світлана Шаталова.