Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Світлана Шаталова: «МОЗ уніфікує держреєстр лікарських засобів»

МОЗ працює над кодифікацією лікарських засобів. Про це під час брифінгу повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

«Ми виявили потребу уніфікації державного реєстру лікарських засобів. Така система дозволить поєднати всі бази даних за допомогою унікального кодування кожного препарату. Схожі практики вже існують у багатьох розвинених країнах та суттєво спрощують облік та моніторинг ліків», – пояснила Шаталова.

Заступниця міністра зазначила, що розглядають різні підходи, один із них – кодування за допомогою букв та цифр. Такий код міститиме назву виробника лікарського засобу, дозування, торгове найменування, лікарські форми, типи первинної упаковки та кількість лікарських засобів у ній. Планується, що кожну з частин коду будуть формувати на основі затверджених словників лікарських засобів, форм, метрик та узгоджувати з державним реєстром лікарських засобів України. «Загалом приблизно 23 уніфіковані букви та цифри, які будуть зрозумілі кожному фахівцю –  від аптекаря до лікаря, який буде виписувати рецепт», – додала Шаталова.

Водночас у МОЗ фіналізують технічне завдання для розробки електронної системи управління замовленнями ліків та медичних виробів, їх залишками, збором потреби, графіками постачання й планування. Вже до кінця 2021 року МОЗ планує запуск програмного модуля щодо списання ліків через електронні рецепти.