Сучасний ангіограф у Балтській лікарні дозволить врятувати більше пацієнтів з інфарктом та інсультом — Віктор Ляшко
У Балтській багатопрофільній лікарні на Одещині встановлено сучасну ангіографічну систему «Artis one», закуплену Міністерством охорони здоровʼя коштом державного бюджету.
З червня минулого року у лікарні запрацювало відділення кардіології та судинної патології з рентген-операційним блоком. А сам заклад включено до регіонального клінічного маршруту пацієнта з гострим інфарктом міокарда.
«Попри складний час МОЗ продовжує допомагати системі охорони здоров’я справлятися з навантаженнями та викликами повномасштабної війни в Україні. Сьогодні одним із таких важливих кроків є запуск новітнього ангіографа на базі Балтської лікарні, який допоможе врятувати і зберегти не одне життя українців. Адже тепер мешканці регіону із захворюваннями серцево-судинної системи, зокрема, у випадку інсульту чи інфаркту міокарда, зможуть отримувати медичну допомогу, яка передбачена сучасними протоколами лікування та в рази зменшує летальність і інвалідність від зазначених хвороб. Запуск ангіографа в Балті дозволить вирішити і наявну проблему з доступом сільських мешканців, які мають гострий інфаркт міокарда з елевацією сегмента ST, до стентування коронарних артерій, адже до встановлення цього медичного обладнання лише 22,8 % сільських жителів, які потребували цієї послуги, її отримали. Аби покращити ситуацію ми продовжуємо модернізувати цей напрям медичної допомоги, аби попри складнощі воєнного часу якісні та ефективні медичні послуги були доступними та безоплатними для українців», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Зараз кардіоцентр обслуговує 14 територіальних громад півночі Одещини та понад 237 тисяч осіб. Нині відділення надає допомогу пацієнтам за такими напрямами: інтервенційна кардіологія, судинна хірургія, хірургія серця та магістральних судин. А нове обладнання розширить цей перелік й дозволить надавати на місці медпослуги, в т. ч. і раніше недоступні в районі, пацієнтам відділення кардіології та судинної патології, а також за такими напрямами, як хірургія, нейрохірургія, онкологія, судинна хірургія тощо.
Крім того, завдяки новітньому обладнанню лікарі зможуть оперативно обстежувати та лікувати пацієнтів із патологією судин різних органів і систем, а також визначати місце звуження, закупорки або ж розширення судини, наявність внутрішньої кровотечі та інші процеси і хвороби, які виявити іншим шляхом не вдається.
Міністр охорони здоров’я України доручив директору департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА провести роботу з керівництвом екстреної медичної допомоги регіону для забезпечення доставки пацієнтів реанімобілями в ті заклади, які мають відповідні пакети в договорах із НСЗУ. Він також наголосив на необхідності посилення розʼяснювальної роботи щодо розпізнавання симптомів інфарктів та інсультів і профілактичної роботи в цьому напрямі. Адже з урахуванням впливу війни на психоемоційний стан українців прогнозується і значне «помолодшення» даних хвороб.
Також міністр підкреслив, що одним із пріоритетних завдань для Міністерства лишається модернізація закладів охорони здоров’я. Тому МОЗ і надалі докладатиме всіх зусиль, щоби медичні заклади були забезпечені всім необхідним навіть у такий надскладний час.
Окремо Віктор Ляшко додав, що завдання керівника кожного медичного закладу – зробити все можливе, аби медобладнання швидко монтувалося, вводилося в експлуатацію і якнайскоріше працювало для збереження життя та здоров’я пацієнтів.
Нагадаємо, що у 2021 році Медичні закупівлі України на замовлення МОЗ придбали 24 стаціонарні цифрові ангіографічні рентгенівські системи на 210 млн грн. Постачання, монтаж та налагоджування медичного обладнання в заклади охорони здоров’я України триває навіть під час повномасштабної війни.