Створено офіс координації розвитку електронної охорони здоровʼя
Для більш ефективної взаємодії партнерів та управління розвитком електронної охорони здоровʼя, удосконалення ресурсного планування створено офіс координації розвитку електронної охорони здоровʼя. Також у складі офісу будуть працювати проєктний та архітектурний комітети.
22 грудня під головуванням міністра охорони здоровʼя відбулось перше засідання офісу, під час якого представлено підсумки та результати року, зокрема щодо впровадження таких проєктів, як розширений неонатальний скринінг, електронні рецепти на антибіотики та наркотичні (психотропні) препарати, пілотні проєкти з розвитку телемедицини тощо, удосконалення роботи електронної системи охорони здоровʼя, системи ЕЛІССЗ, MedData тощо.
Також було розглянуто та схвалено щорічну дорожню карту проєктів на 2023 рік. Загалом до дорожньої карти увійшло 107 цифрових проєктів у сфері охорони здоровʼя, спрямованих на автоматизацію процесів для медичних працівників, підвищення якості, доступності та безпечності медичних послуг для пацієнтів тощо.
«Попри повномасштабну війну, що її розгорнула рф проти України, ми продовжуємо розбудовувати сферу охорони здоров’я, у тому числі згідно з нашими євроінтеграційними планами. Розвивається цифровізація медицини (з’явилися нові функціонали та електронні сервіси). Триває інтеграція в європейську цифрову спільноту (накреслений план дій до 2030 року). Також ведеться робота з управління та впорядкування процесами. Так, цьогоріч вперше у колаборації з партнерами було сформовано дорожню карту проєктів eHealth. Вже маємо її драфт на 2023 рік. І вперше проведено аудит ІТ-систем та реєстрів у сфері охорони здоров’я. (Перелік можна продовжувати). Однак створення офісу координації розвитку електронної охорони здоров’я слід виокремити. Серед його завдань, зокрема, забезпечення міжвідомчої та міжсекторальної взаємодії всіх стейкхолдерів: органів державної влади, органів місцевого самоврядування, надавачів медичних послуг, бізнес-сектору, міжнародних та громадських організацій. Таким чином, враховуємо інтереси усіх партнерів щодо пріоритетів розвитку», – підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«Створення такого офісу – це акумуляція зусиль, від якої в результаті всі отримають переваги: органи державної влади, органи місцевого самоврядування, надавачів медичних послуг, бізнес, міжнародні та громадські організації, а головне – українці – через прозорість та взаємодію різних секторів», – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.