Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Стан поставок лікарських засобів та вакцин обговорили в МОЗ України з колегами із регіонів

9 серпня 2016 року у МОЗ України відбулася селекторна нарада керівництва відомства із начальниками та відповідальними особами структурних підрозділів з питань охорони здоров’я держадміністрацій усіх областей та міста Києва. Представників регіонів найбільше турбували питання стосовно наявності імунобіологічних препаратів для проведення планових щеплень, реєстрації сироваток та забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я. Крім того, учасники наради обговорили стан підготовки до проведення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів у 2016 році у рамках виконання державних програм та комплексних заходів програмного характеру.

В.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила: «Цими днями було підготовлено низку документів для розмитнення вакцин і лікарських засобів, які вже були поставлені в Україну. Тому на наступному тижні плануємо здійснити їх доставку в регіони».

МОЗ України видало 125 довідок, які підтверджують ввезення лікарських засобів, медичних виробів на митну територію України відповідно до угод, укладених між МОЗ України та спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлю, у межах виконання бюджетних програм.

«На виконання укладених договорів про здійснення закупівель спеціалізованими організаціями лікарських засобів та медичних виробів за кошти Державного бюджету України на 2015 рік, вже здійснено постачі на склади уповноважених підприємств лікарські засоби для лікування дорослих і дітей хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, лікарські засоби для лікування дітей хворих на гемофілію, вакцини, лікарські засоби та медичні вироби для лікування хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, лікарські засоби для лікування дорослих та дітей хворих на вірусні гепатити, лікарські засоби для дітей хворих на орфанні захворювання», — повідомила Анжела Купліванчук, в.о. директора Департаменту економіки і фінансової політики МОЗ України.

Станом на 8 серпня 2016 року в усі регіони України поставлено наступні вакцини, які використовуються для проведення щеплень дітям згідно з Календарем профілактичних щеплень:

-    вакцина проти гепатиту В – 350 000 доз (20 % від запланованого);

-    комбінована вакцина для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, поліомієліту (інактивована), гемофільної інфекції типу b («ПЕНТАКСИМ») – 414 700 доз (48 % від запланованого);

-    вакцина для профілактики кору, паротиту, краснухи – 277 000 доз (22 % від запланованого);

-    вакцина для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) – 174 400 доз (33,5 % від запланованого, але з урахуванням поставки другої частини – 100 %);

-    вакцина проти сказу - 91 390 доз (100 % від запланованого).

28 липня 2016 року в Україну надійшла друга партія вакцини для профілактики гемофільної інфекції типу b (моновалентна) в кількості 345 550 доз та 5 серпня 2016 року поставлена вакцина для профілактики дифтерії, правця у дорослих (АДП-М) – 1 599 600 доз.

Впродовж наступного тижня ці вакцини планують доставити у всі регіони України.

«На сьогодні у регіонах доступні вакцини для проведення щеплень дітям першого року життя згідно з Календарем щеплень, тобто препарати, з чого повинна починатися вакцинація», — підсумував Сергій Платов, заступник начальника Управління, начальник відділу програм та проектів Управління громадського здоров’я.

Найближчим часом планується постача в Україну оральної бівалентної вакцини проти поліомієліту у кількості 2 755 000 доз та цільноклітинної вакцини проти кашлюку, дифтерії, правця – 1 770 000 доз.

Крім того, нині вирішується питання щодо можливості ввезення на територію України вакцини для профілактики туберкульозу в кількості 2,5 млн доз.