Спростування інформаційних атак щодо падіння якості водопровідної води
Останнім часом розповсюджується інформація з неперевірених джерел про нібито падіння якості водопровідної води, користування якою начебто може призвести до епідемій. Ці інформаційні напади легко спростовуються результатами досліджень якості питної води.
Обласні центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України постійно проводять лабораторний контроль за якістю питної води у місцях водозаборів, на водопровідних спорудах і мережах централізованого господарсько-питного водопостачання.
За 9 місяців 2022 року було проведено майже 400 тисяч досліджень питної води централізованого водопостачання за мікробіологічними показниками, що є на 18,52% більше за аналогічний період минулого року. Відхилення від санітарних норм встановлено у 1,5% проти 4,3% – за аналогічний період минулого року.
Також зроблено 670 тисяч досліджень питної води за санітарно-хімічними показниками, що є на 4,6% більше за аналогічний період минулого року. Відхилення від санітарних норм встановлено у 3,3% проти 4,0% – за аналогічний період минулого року.
Зроблені дослідження питної води централізованого водопостачання за радіологічними показниками не виявили відхилень від санітарних норм.
Станом на 1 вересня 2022 року не було зареєстровано жодного спалаху, пов’язаного зі вживанням недоброякісної питної води.
Тобто попри руйнування та пошкодження інфраструктури життєзабезпечення через постійні обстріли росією, завдяки роботі комунальних служб, місцевих і регіональних влад, а також постійному спостереженню центрами контролю та профілактики хвороб, люди можуть без ризиків користуватись централізованим водопостачанням.