Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Скільки грошей отримають медзаклади первинки за обслуговування пацієнтів

Сьогодні, 25 квітня, Уряд ухвалив чотири постанови, які дозволяють продовжити реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, визначено, скільки заклади отримають за обслуговування пацієнтів у другій половині 2018 року, як медзаклади укладатимуть договори з НСЗУ та як функціонуватиме електронна система охорони здоров’я.

З другого квітня по всій країні триває національна кампанія з вибору лікаря «Лікар для кожної сім’ї». Вже понад 1,6 мільйонів українців підписали декларації зі своїми сімейними лікарями, терапевтами або педіатрами. Кампанія з вибору лікаря — перший етап змін.

 

Тариф на дитину — у 4 рази більший

Постановою Кабміну закріплений базовий тариф за обслуговування пацієнта у 2018 році — 370 гривень за людину на рік. Мова йде про прямі оплати від НСЗУ, які отримає медзаклад за кожного пацієнта, який підписав з ним декларацію.

Крім того, визначені коригувальні вікові коефіцієнти:

  • від 0 до 5 років — 4;
  • від 6 до 17 років — 2,2;
  • від 18 до 39 років — 1;
  • від 40 до 64 років — 1,2;
  • понад 65 років — 2.

«Тепер керівники закладів мають усі інструменти, щоб обрахувати, який дохід вони зможуть отримати з липня, та спланувати, скільки пацієнтів вони можуть залучити», — зазначив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

 

Електронні договори і звіти з НСЗУ

Тепер є законодавча база, яка дозволяє почати укладання договорів між Національною службою здоров’я України та медичними закладами, які надають первинну медичну допомогу. Уклавши договір з НСЗУ не пізніше 1 червня, медзаклади уже з 1 липня почнуть отримувати справедливу оплату за надання медичних послуг українцям. Перейти на нове фінансування заклади також можуть з 1 жовтня. В такому випадку підписати договір з НСЗУ вони мають не пізніше 1 вересня.

Документообіг між медичними закладами і НСЗУ буде відбуватися виключно в електронній формі. Так, договір медзаклад і НСЗУ підписують у електронній формі.

«Подавати заявки, підписувати договори, надсилати звіти про роботу та відповідно отримувати кошти від НСЗУ заклади будуть тільки через електронну систему охорони здоров’я. Гроші будуть перераховуватися щомісячно залежно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями конкретного закладу», — зазначив голова Національної служби здоров’я Олег Петренко.

У перехідний період протягом 2018 року заклади будуть отримувати додаткове фінансування і за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом. Тариф на цих пацієнтів складе 240 грн на рік.

 

Як працюватиме електронна система охорони здоров’я

Уряд ухвалив постанову «Про затвердження порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я».

Система «Електронне здоров’я» є основним інструментом Національної служби здоров’я для забезпечення електронного документообігу, оплати медичним закладам згідно з програмою медичних гарантій та збору статистичних даних в режимі реального часу.

Зараз в Системі реєструються медичні заклади та лікарі для підписання декларацій з пацієнтами. Згодом функціонал електронної системи буде розширюватися: з’являться електронні рецепти та медичні картки.

 

Успіх реформи залежить від місцевої влади

Місцева влада та керівники медичних закладів на рівні з Урядом, МОЗ та НСЗУ мають долучитися до впровадження змін.

«Щотижня до електронної системи приєднуються нові заклади первинної допомоги та розпочинають підписання декларацій. Успішність і швидкість впровадження змін у системі охорони здоров’я зараз залежить і від МОЗ, і від місцевої влади. Команда МОЗ розробила необхідні нормативні акти і продовжує це робити, НСЗУ готується до початку укладання договорів. Тільки разом ми зможемо рухати зміни в охороні здоров’я далі», — наголосила в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Нагадуємо, щоб перейти на нову модель фінансування усі комунальні заклади, які отримують субвенцію з одного місцевого бюджету, мають підписати договору з НСЗУ. Для цього місцева влада та головні лікарі повинні автономізувати заклади, підключити заклади до електронної системи охорони здоров’я та розпочати кампанію «Лікар для кожної сім’ї», устаткувати заклади відповідно до базових вимог Табелю оснащення та виконати сервісні вимоги НСЗУ.