Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Шокуюча статистика: за понад 14 місяців війни росія пошкодила або зруйнувала понад 1400 об’єктів медзакладів

З першого дня повномасштабної війни росія продовжує завдавати ударів по медичній інфраструктурі України. Ворог системно нищить лікарні, амбулаторії, пологові та поліклініки.

З моменту повномасштабного вторгнення російські ракети та снаряди зруйнували 177 обʼєктів медзакладів та ще 1 256 обʼєкти – пошкодили. Про це перший заступник міністра охорони здоровʼя Сергій Дубров заявив під час Національного телемарафону. 

«Щотижня ми бачимо як зростає статистика втрат медичної інфраструктури, бачимо як росіяни цілеспрямовано руйнують наші медзаклади. Однак, попри це, ми продовжуємо відбудовувати та відновлювати медичну інфраструктуру України. У першу чергу ми відбудовуємо ті заклади, які отримали незначні пошкодження, а також ті, де громадяни потребують медичної допомоги. Якщо це невеликий населений пункт, то питання вирішується завдяки роботі мобільних бригад екстреної медичної допомоги та встановленням модульних пунктів здоров’я у модульних лікарнях чи госпіталях», – зазначив Сергій Дубров.  

Наразі найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини.   

Однак, попри це, в Україні вже вдалося відновити частину медичних закладів. А саме, йдеться про деокуповані території, які внаслідок ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень – вибиті вікна, пошкоджено фасад тощо. 

Зазначимо, що за понад 14 місяців повномасштабної війни вдалося повністю відновити 237 об’єктів медзакладів, а понад 280 – відновлено частково.