Шлях від поранення до відновлення: історія незламного захисника Петра
40-річний військовий Петро не міг лишитися осторонь після початку повномасштабної війни та мобілізувався. На початку травня 2024 року під час виконання бойового завдання в районі Торецька він потрапив під сильний артилерійський обстріл. Один з уламків влучив у ліву легеню захисника, також були зламані обидві руки з ушкодженням м’яких тканин і плеснова кістка лівої ноги.
Пораненого Петра негайно доставили до стабілізаційного пункту в Дружківці, де надали першу медичну допомогу. Пізніше його перевезли евакуаційним автобусом до Дніпра, а через три дні чоловік дістався потягом до військового госпіталю у Житомирі, де на нього чекало тривале лікування. Протягом двох місяців йому провели 14 операцій та встановили біоімплант в ліву руку.
Після лікування в Житомирі Петра перевели до опікового відділення Рівненської обласної лікарні. Там йому зробили ще чотири операції для відновлення пошкоджених тканин. Завершальним етапом стала реабілітація в центрі при Рівненській обласній лікарні, де здоров’я захисника поступово почало покращуватись, і він відчув відновлення рухливості кінцівок.
Під час реабілітації Петро досяг значного прогресу: для його кисті виготовили індивідуальну лангету, а також були відпрацьовані навички самообслуговування. Біль в колінах помітно зменшився, а координація рухів значно покращилася.
Петро використовував мотомед під час реабілітації для відновлення сили, витривалості та мобільності. Цей спеціалізований пристрій для механотерапії допомагав чоловікові зміцнювати м’язи кінцівок, відновлювати амплітуду рухів та поліпшувати координацію. Щоденні вправи сприяли відновленню тонусу м’язів, поліпшенню кровообігу та зменшенню болю в колінах.
Попереду у захисника важлива операція з реконструкції нервів. Це складне хірургічне втручання, що має відновити нервові зв’язки, які відповідають за чутливість і рухливість його кінцівок. Успішна операція може суттєво поліпшити відчуття та координацію – це дозволить Петру продовжити реабілітацію з новими можливостями для відновлення функцій тіла.
Історія Петра – приклад неймовірної сили духу та рішучості боротися до останнього, навіть коли обставини здаються безнадійними. Бажаємо йому скорішого відновлення та дякуємо за захист!
Довідка: реабілітаційна допомога надається в 12 закладах охорони здоров’я Рівненської області. У 2024 році реабілітаційні відділення Рівненщини надають майже 300 терапевтичних сесій на добу. Послуги з реабілітації в межах пакетів оплачує НСЗУ, тому вони є безоплатними для всіх українців, які потребують відновлення.