Сергій Дубров: Розвиток якісної реабілітації на Тернопільщині — спільне завдання керівництва області та керівників медзакладів
Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров разом з керівництвом області відвідав з робочим візитом Центр симуляційного навчання Тернопільського національного медичного університету та Тернопільську обласну клінічну лікарню.
«Ми бачимо, що Центр симуляційного навчання співпрацює з міжнародними організаціями. Методика викладання повністю відповідає міжнародним стандартам, а практично всі співробітники мають європейські та американські сертифікати інструкторів, тож можна сказати, що цим симуляційним центром ми можемо пишатися. Він повністю забезпечений манекенами, матеріалами. В навчанні також використовуються інноваційні інтерактивні симуляційні методики. Центр симуляційного навчання ТДМУ імені І. Я. Горбачевського може стати взірцем для інших подібних центрів», — зазначив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.
Під час робочого візиту Сергій Дубров також відвідав Тернопільську обласну клінічну лікарню, де відкрилося нове відділення інтенсивної терапії кардіологічно-терапевничного профілю.
«Цей медзаклад вже багато років демонструє високі показники роботи, оновлюючи матеріально технічну базу та умови для перебування пацієнтів. Слід відзначити, що від початку повномасштабної війни не поступило жодної скарги від пацієнтів лікарні», — зауважив заступник міністра.
У клінічній лікарні ефективно розвивається трансплантаційний напрям: тут було пересаджено 3 серця і 7 нирок від померлих донорів.
Сергій Дубров відзначив, що лікарня планує розвивати напрям реабілітації та обговорив розширення цих можливостей з керівництвом медзакладу та області. Наразі спільне завдання керівництва області та керівника медзакладу — докласти максимум зусиль, аби кожен, хто потребує реабілітаційної допомоги, отримали її вчасно та в повному обсязі, який потрібний для відновлення та адаптації до повсякденного життя.
Під час візиту перший заступник міністра також зазначив, що наразі вирішується питання централізованої закупівлі магнітно-резонансного томографа для обласної лікарні.
Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що в кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до спроможної мережі госпітального округу, має бути сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації орієнтовно на 30-60 ліжок.