Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Щеплення — суперсила від хвороб: дорослі вакцинуються від дифтерії та правця кожні 10 років

У новому етапі інформаційної кампанії «Щеплення — суперсила від хвороб» Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликають дорослих українців зробити планові щеплення відповідно до національного календаря. Через пандемію COVID-19 люди забувають про щеплення від інших інфекційних захворювань. 

За словами Ігоря Кузіна, заступника міністра охорони здоров’я — головного державного санітарного лікаря України, не всі дорослі знають, що мають ревакцинуватися проти деяких інфекційних хвороб (наприклад, дифтерії і правця), і зараз рівень щеплень в Україні не досягає показників, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я: «Останнє щеплення проти цих хвороб у дитячому віці роблять у 16 років. Але ревакцинація має повторюватися у 26, 36 і далі ‌— кожні 10 років. Ці щеплення держава закуповує власним коштом, зробити їх можна безоплатно, звернувшись до сімейного лікаря. Важливо робити й додаткові щеплення, наприклад, від гепатиту В і грипу. Ми закликаємо дорослих українців перевірити свій вакцинальний статус і вакцинуватися вчасно або надолужити пропущені дози. Від цього залежить не тільки ваше здоров’я, але часом — і життя».

«Навчальний рік тільки розпочався, і ми наполегливо працюємо спільно із вчителями та батьками, щоб створити безпечне шкільне середовище для кожної дитини. Ми закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей та себе відповідно до Національного календаря щеплень. Дифтерія та правець небезпечні. Важливо пам’ятати про ризики, які вони несуть, особливо під час пандемії. Вакцинація — це найкращий і найефективніший захист», — наголошує Мурат Шахін, представник ЮНІСЕФ в Україні.

Завдяки вакцинації людство перемогло віспу. Високий рівень щеплень стримує спалахи хвороб. До прикладу, у 2020 році в Україні було зареєстровано 12 випадків захворювання на правець, а за сім місяців 2021 року — 5 випадків. Дифтерію востаннє фіксували у 2019 році — тоді виявили 21 інфіковану особу. Проте так може бути не завжди. Тож важливо робити щеплення в дорослому віці.

«Ревакцинація дорослих залишається актуальною проблемою, попри те, що протягом останніх років Україна досягла значних успіхів у розширенні доступу до планових щеплень. Більшість дорослих не усвідомлюють важливість ревакцинації, і це стає ще небезпечнішим викликом в умовах пандемії COVID-19. Ця кампанія використовує емоційний контент, заснований на дослідженнях, з чіткими та потужним закликом до дії для дорослих: Ревакцинуйтеся – захистіть себе та тих кого любите», — підкреслив Джеймс Хоуп, керівник місії USAID в Україні та Білорусі.

«Щеплення — суперсила від хвороб» — інформаційна кампанія Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), USAID Transformation Communications Activity та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Кампанія закликає пам’ятати про важливість вчасного щеплення за національним календарем дорослих і дітей навіть під час пандемії. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень діти отримують захист від десяти інфекційних захворювань, дорослі — від двох. Щеплення — безкоштовні: держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень. 

Довідково:

Дифтерія та правець — це гострі інфекційні захворювання: дифтерія вражає дихальні шляхи й передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту; правець виникає в результаті дії токсинів на нервову систему, які часто потрапляють в організм через взаємодію з ґрунтом.

Більше інформації про щеплення шукайте на сайті Міністерства охорони здоров’я України.