Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ще 43 українців евакуювали МОЗ та Єврокомісія на лікування до клінік Європи

Міністерство охорони здоров’я України та Європейська комісія продовжують транспортувати постраждалих українців з різних регіонів, де тривають бойові дії, та організовувати евакуаційні рейси до клінік Європи. 

Упродовж двох тижнів вдалося евакуювати 43 пацієнтів та доправити їх на спеціалізоване лікування у медзаклади Франції, Німеччини, Норвегії, Швеції, Данії та Австрії. 

Евакуаційні рейси тривають з перших днів війни та відбуваються майже щодня. Адже надання медичної допомоги на сході та прифронтових територіях суттєво ускладнилось внаслідок постійних бойових дій, обстрілів та пошкоджень інфраструктури. 

Зокрема, у складі групи – пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями. Чимало людей із Харківщини, Тернопільщини, Київщини, Запоріжжя та прифронтових територій, які отримали травмування внаслідок ворожих обстрілів. Також у групі є цивільні особи з онко та хронічними захворюваннями. Всі вони транспортовані за кордон для продовження спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації.

Нагадуємо, що міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарень у прифронтових територіях через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт транспортують українців в країни Європи для спеціалізованого лікування.