Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Рутинна стоматологія залишиться в приватному сегменті

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк під час селекторної наради відповів на запитання головних лікарів стосовно особливості оплати з держбюджету послуг стоматології:

Вторинна стоматологічна допомога віднесена до «червоного» списку (перелік послуг, за які 100% сплачує пацієнт – ред.). Враховуючи загальне матеріальне становище людей, значна частина населення не може оплачувати стоматологічну допомогу. Чи буде держава після запровадження реформи оплачувати стоматологію на вторинці?

Павло Ковтонюк: По-перше, обговорення конкретного переліку послуг, які будуть в тому чи іншому списках, – це питання кожного конкретного бюджетного року.

Державний гарантований пакет, згідно з планом реформи, запроваджується в 2020 році. Це означає, що в 2019 році, виходячи з можливостей бюджету і результатів переговорів між Національною службою здоров'я, КМУ і парламентом буде сформований деталізований перелік, в якому, власне, і зазначається що оплачує держава, а що ні.

Ми часто згадуємо стоматологію як приклад послуги, яка, можливо, не буде покриватися повністю на 100%.

Є стоматологія, яка буде оплачена - це 1) екстрена, 2) в результаті травм, яка під екстрену підпадає, 3) для дітей, яка у нас повністю покриваються. 

Крім того, є багато місцевих програм для окремих категорій людей на безкоштовні зубопротезування і так далі. Це все продовжує працювати.

Сьогодні 90% стоматологічних послуг надаються на приватному ринку. Це звичайні стоматологічні рутинні послуги для звичайних людей. Я вважаю, що, виходячи з обмежених можливостей українського бюджету, варто залишити на ринку ці послуги, як є.

Тому сьогодні ми наводимо стоматологію як приклад «червоного» списку. Але зі зростанням можливостей держави, ми зможемо покривати більше послуг для громадян.