Розширення спектра якісних медичних послуг на шляху відновлення: підсумки грантової програми «USAID HRS»
Упродовж 2023 року 14 закладів первинної медичної допомоги (ПМД), розташовані в регіонах, що постраждали від війни, активно працювали над розширенням та покращенням медичних послуг для своїх пацієнтів попри складну ситуацію в країні. Це стало можливим завдяки грантовій програмі «Розширення послуг, покращення якості та пацієнторієнтованості у закладах ПМД», що реалізовувалася проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID HRS).
За 9 місяців реалізації грантової програми всім 14 закладам ПМД вдалося розширити спектр своїх сервісів та покращити рівень надання первинної медичної допомоги, забезпечивши доступ до нових послуг 610 000 пацієнтам.
Заступниця міністра охорони здоров’я України з євроінтеграції Марина Слободніченко відзначила важливість проєкту, який вже багато років підтримує заклади охорони здоров’я України і безпосередньо пацієнтів.
«У цей важкий час маємо вистояти, і ми дякуємо нашим партнерам за підтримку, яка допомагає нам сьогодні. Успіхи потрібно розвивати, тому ми сподіваємося на подальшу співпрацю, метою якої є підвищення якості медичної допомоги, мотивація медичних працівників, збереження психічного здоров’я людей та відновлення медичних послуг на деокупованих територіях», – підкреслила Марина Слободніченко.
Сприяючи розвитку ПМД та обміну передовим досвідом, набутим протягом участі у грантовій програмі, USAID HRS провів завершальну конференцію «Місія ПМД: Розширення якісних послуг на шляху відновлення», що зібрала разом у Києві учасників грантової та команди ще 43 закладів ПМД з різних регіонів, представників МОЗ, НСЗУ, представників USAID та інших партнерів. Захід відвідало 129 учасників із 19 регіонів України, а онлайн-трансляція конференції отримала понад 2 500 переглядів.
«Ні війна, ні інші виклики не можуть позбавити українців доступу до якісної медичної допомоги. І наш проєкт пишається можливістю підтримати заклади первинної медичної допомоги на шляху розширення своїх послуг навіть у такі непрості часи, адже турбота про здоров’я – це турбота про майбутнє», – зазначив Максим Дуда, заступник керівника проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
В експертному колі відбулось обговорення результатів плідної 9-місячної роботи закладів ПМД та обмін досвідом щодо розширення спектра послуг, поглиблення знань медичних працівників, розвитку системи управління якістю в закладах та підвищення людиноорієнтованості на практиці. Упродовж другого дня конференції учасники мали змогу відвідати пʼять центрів первинної медичної допомоги в Києві та Київській області, які брали участь в грантовій програмі «USAID HRS», щоб поспілкуватись з колегами, побачити та обговорити реальні практичні зміни й надихнутися на підтримку розбудови всієї мережі первинної медичної допомоги в Україні.