Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Розроблено проект тимчасових рекомендацій для розгортання госпіталів поза межами закладів охорони здоров’я

Міністерство охорони здоров'я України розробило проект тимчасових рекомендацій для розгортання госпіталів поза межами закладів охорони здоров’я. Про це на брифінгу повідомив заступник Міністра охорони здоров’я  головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він зазначив, що зазначений проект відправлено на опрацювання Інститутом громадського здоров’я та Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб. Після цього розглядатиметься можливість, в разі необхідності,  розміщення додаткових ліжко-місць, зокрема, у виставкових центрах, палацах спорту тощо.  

«Але цьому можна запобігти, якщо будемо дотримуватись умов карантину. Самоізоляція - один з ефективних шляхів боротьби з поширенням коронавірусної хвороби на території нашої країни. І свідоме ставлення українців дозволить без паніки та пікових навантажень подолати цю проблему», - наголосив Віктор Ляшко.  

За його словами, Уряд робить все для ефективної боротьби з поширенням коронавірусної інфекції та підготовки системи охорони здоров’я. На сьогодні є погоджений перелік з 240 закладів охорони здоров’я, які першими прийматимуть хворих на COVID-19. У цих лікарнях 67 тисяч ліжко-місць, з них 11 тисяч - профільні для інфекційних хворих,  4188 - для ізоляції хворих. Кількість ліжок інтенсивної терапії - 1716. Кількість апаратів для штучної вентиляції легень - 1882, кількість лікарів інфекціоністів, педіатрів, терапевтів - 3700,  анестезіологів - 2161.

«Це той склад лікарень та профільних спеціалістів першої хвилі, які першими будуть надавати медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу. Біля кожної з цих лікарень розгорнуті Державною службою з надзвичайних ситуацій санітарні сортувальні майданчики. Саме в них, при масовому надходженні хворих, буде відбуватись сортування для того, щоб не допускати хворих без коронавірусної хвороби до інфекційних стаціонарів», - зазначив головний державний санітарний лікар України.

Віктор Ляшко наголосив, що для Міністерства охорони здоров’я і надалі залишатиметься пріоритетом протидія поширення коронавірусної інфекції на території України. 

«Вся діяльність Міністерства, яка була направлена і координувалась у цей нелегкий час щодо протидії коронавірусної хвороби, буде залишатися пріоритетом. Ми будемо докладати максимум зусиль, щоб пікових навантажень і зростання захворюваності не відбувалося, і українці спокійно пройшли цю епідемію. Без значних навантажень як для системи охорони здоров’я,  так і для здоров’я українців», - підкреслив Віктор Ляшко.