Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Розпочато роботу над новим Законом України «Про гуманітарну допомогу»: що зміниться

Система надання будь-якої допомоги в Україні, зокрема допомоги армії та благодійної допомоги, потребує змін, адже на сьогодні значення гуманітарної допомоги для забезпечення всіх сфер життєдіяльності країни вкрай важливе.

Про це йшлося сьогодні на установчому засіданні робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, де розробляли нову редакцію Закону України «Про гуманітарну допомогу».

Планується чітке розподілення гуманітарної допомоги на:

  • допомогу, яку ми отримуємо від міжнародних структур та держав;
  • допомогу, яку отримують інституції громадянського суспільства (громадські об’єднання та благодійні фонди) від благодійників з-за кордону;
  • гуманітарну допомогу, яку закуповує держава безпосередньо за кошти бюджету. 

Також буде розроблено алгоритм, яким чином допомога потраплятиме до адресата.

Посилять і контроль за використанням гуманітарної допомоги. Так, робоча група при Комітеті тісно співпрацюватиме з Тимчасовою слідчою комісією з питань розслідування порушень використання гуманітарної допомоги.

Буде розроблено чіткий та простий кейс щодо мінімального звітування за надання гуманітарної допомоги з використанням досвіду розподілення медичної гуманітарної допомоги.

«У нас є напрацьована система по обліку, звітності, збору потреб і розподілу медичної гуманітарної допомоги, у тому числі і з використанням електронних інструментів, – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. – Це допомагає забезпечити прозорість процесів і звітність для наших донорів та благодійників». 

Також вирішили консолідувати кращі практики законодавчого регулювання сфери надання гуманітарної допомоги в країнах ЄС та напрацювати загальну концепцію відповідного законопроєкту.