Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Роз’яснення запитань, які надійшли від учасників торгів (назва закупівлі: Обладнання для деконтамінації медичних відходів)

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ №2

Проєкт «Додаткове фінансування проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні»»
Угода про позику № 9315-UA
Покупець: Міністерство охорони здоров’я України
Країна: Україна
Назва закупівлі: Обладнання для деконтамінації медичних відходів
Код закупівлі: RFB – 1.1.9
м. Київ, 23 березня 2023 року
Керуючись положеннями п. 7.1 Розділу І. Інструкції учасникам торгів Запиту до подання тендерних пропозицій, надаються наступні роз’яснення запитань, які надійшли від учасників торгів:

Запитання №1 

Просимо Вас роз’яснити чи може компанія, резидент України, подати свою комерційну пропозицію, на товар (предмет закупівлі) вироблений за межами країни Покупця, ще не імпортований, на умовах постачання DDP-місто в Україні?

Відповідь:

Звертаємо Вашу увагу, що резидент України має право продавати товари тільки на умовах DDP-місто в Україні, а такі умови поставки не передбачено Документацією.
Зазначимо, що запропоновані умови постачання згідно пункту ІУТ 14.8 (b) (і), розділу ІІ – Інформаційної картки тендерної документації (стор.40) Документації, є: місце призначення: CIP (Київ, Україна) згідно з Incoterms. Таким чином, дане місце призначення може бути використано лише нерезидентами України.
Аналізуючи вимоги Документації, зокрема: п. 12. Лист пропозиція та Таблиці цін, п. 14. Ціни тендерних пропозицій та Знижки розділу І – Інструкції учасникам закупівлі (ІУТ), розділу ІV – форми документів для участі в торгах, Документація для учасника передбачає лише такі умови:
1. Для товарів, вироблених у країні Покупця - (і) ціни на товари, вказані на умовах EXW; 14.8 (a) та (таблиця цін: товари виготовлені у країні Покупця, розділу ІV – форми документів для участі в торгах та інших дотичних пунктах Документації);
2. Для товарів, вироблених за межами країни Покупця, ще не імпортованих. (i) Ціна товарів на умовах CIP місце призначення, у країні Покупця, як зазначено в ІКТД, ІУТ 14.8 (b) (i) Місце призначення: CIP (Київ, Україна) згідно з Incoterms. Тобто, Ціна товару повинна бути вказана на умовах CIP (Київ, Україна) відповідно до Інкотермс 2020 до пункт кінцевого призначення (Об’єкт проекту) згідно з визначенням у ІКТД Документації. Крім того, Постачальник несе відповідальність за виконання будь-яких митних формальностей при ввезенні товару в країну Покупця, оплату вартості транспортування через інші країни, розвантаження товару, доставку товару в призначені приміщення, монтаж обладнання, проведення пусконалагоджувальних робіт та первинну кваліфікацію обладнання.

Вважаємо за доцільне зазначити, що врахування митних формальностей притаманне лише при умовах постачання DDP-місто постачання в Україні.
На підставі вищезазначеного, просимо Вас внести зміни в Документацію в частині умови, можливості, постачання DDP-місто в Україні постачання згідно з Incoterms, для резидентів України, зокрема в п. ІУТ 14.8 (b) (i), розділу ІІ – Інформаційної картки тендерної документації, Таблиця цін: Товари виготовлені за межами країн Покупця, що імпортуються, розділу ІV – форми документів для участі в торгах та інших дотичних пунктах Документації.

Інструкціями до заповнення Таблиць цін Розділу IV. Форми документів для участі в торгах Запиту до подання тендерних пропозицій (ЗПТП) передбачено наступне:

[Учасники торгів мають заповнювати форми Таблиць цін у відповідності до наведених інструкцій.
Згідно з Розділом IV «Форми документів для участі в торгах» тендерної документації, є три варіанти щодо подання таблиць цін або комбінація їх:
1. «Таблиця цін: Товари, що виробляються за межами країни Покупця, що імпортуватимуться» — заповнюється іноземними учасниками торгів або місцевими учасниками в складі ОП з іноземним партнером, що пропонують товари, які мають бути імпортовані в Україну для Покупця.
-----
! Будь ласка, майте на увазі, що місцеві учасники торгів, які не входять в ОП з іноземним(и) партнером(и) не можуть постачати товари на умовах CIP, як вони визначені в проекті договору, включеного до цієї тендерної документації. Процедура розмитнення, прийняття та оплата не можуть здійснюватися місцевому учаснику торгів у разі, якщо необхідні документи видані іноземним агентом, який не є стороною договору. Крім того, місцеві учасники торгів повинні включати ПДВ, що сплачується в Україні, в свій рахунок, згідно з підпунктом 194.1.1 Податкового кодексу України, тоді як документи на умовах CIP не можуть включати український ПДВ.

2. «Таблиця цін: Товари, що виробляються за межами країни Покупця, вже імпортовані» — заповнюється місцевими учасниками чи ОП з участю місцевих учасників торгів, що пропонують товари, які вироблені за кордоном та вже імпортовані в Україну, які будуть постачатись Покупцю з території України.
Учасники торгів мають звернути увагу на положення (c)(ii) пункту 14.8 ІУТ, заявлені суми оплачених митних зборів та інших податків на імпорт, що вже сплачені мають бути документально підтверджені Учасниками.
Всі заявлені учасником митні та податкові платежі, які вже сплачено чи які будуть сплачені, мають супроводжуватись детальним розрахунком з посиланням на застосовувану норму законодавства.

3. «Таблиця цін: Товари, виготовлені у країні Покупця» — заповнюється будь-яким учасниками торгів, які пропонують товари місцевого виробництва.
Всі заявлені учасником податкові платежі, які підлягають сплаті у разі присудження договору, мають супроводжуватись детальним розрахунком з посиланням на застосовувану норму законодавства.
В залежності від вищезазначених умов, кожний Учасник торгів повинен визначити форму таблиці цін, яку він має заповнити.]

Вказані особливості заповнення таблиць цін зумовлено умовами проведення оцінки тендерних пропозицій з урахуванням положень п. 35 Розділу І. Інструкції учасникам торгів (ІУТ), яким зазначено:
«Покупець порівнює оцінену вартість всіх тендерних пропозицій, які відповідають основним вимогам, з урахуванням пункту 34.2 ІУТ, для визначення тендерної пропозиції з найнижчою оціненою вартістю. Порівняння повинно здійснюватися на основі цін CIP (пункт кінцевого призначення) для імпортованих товарів та цін EXW плюс вартість внутрішнього транспортування та страхування до пункту призначення для товарів, вироблених в країні Позичальника, разом із цінами на будь-яку необхідну установку, навчання, експлуатацію та на інші послуги. Оцінка цін не враховує митні збори та інші податки, що стягуються на імпортовані товари, які зазначені на умовах CIP, податки на продаж та інші подібні податки, пов’язані з продажем або доставкою товарів.»

Зверніть увагу, що п. ІУТ 14.8 (b) (i) Розділу ІІ. ІКТД визначає місце призначення у країні Покупця, для товарів вироблених за межами країни покупця, ще не імпортованих.
Пункти кінцевого призначення для п. 14.8 (a) (iii);(b)(ii) та (c)(v) Розділу І. ІУТ, визначаються відповідно п. ІУТ 14.8 (a) (iii);(b)(ii) та (c)(v) Розділу ІІ. ІКТД.
Інструкціями до Таблиці цін: Товари, виготовлені за межами країни Покупця, що імпортуватимуться Розділу IV. Форми документів для участі в торгах ЗПТП, вказано:

[……
Покупець несе відповідальність за сплату всіх митних та імпортних зборів, інших місцевих податків (у тому числі податку на додану вартість (ПДВ)), які сплачуватимуться щодо товару відповідно до чинного законодавства України. Такі збори і податки не включаються в ціни, зазначені в Таблиці цін.
……]

Учасник резидент країни Покупця, який планує пропонувати товар (предмет закупівлі) вироблений за межами країни Покупця, ще не імпортований, має робити це в складі ОП з іноземним(и) партнером(и).
В іншому випадку, учасники резиденти країни Покупця, мають надавати свої пропозиції щодо Товарів, що виробляються за межами країни Покупця, вже імпортовані або Товарів, виготовлені у країні Покупця.

Запитання 2

Просимо надати роз’яснення стосовно трактування вимог Документації для Учасника торгів, яке є об’єднанням підприємств.
А саме: вимоги абзацу першого п. (а) Фінансова спроможність, п 3.1.

Відповідь:

Критерії визначення кваліфікації (п. 37.1. ІУТ), розділу ІІІ. Критерії оцінки та визначення кваліфікації Документації:
«Фінансова спроможність: Учасник торгів повинен надати фінансову звітність, підтверджену аудитами, або, якщо цього не вимагає законодавство України, офіційний баланс або звітність, прийнятну для Покупця, що демонструють відповідність наступній вимозі: середній щорічний обіг щонайменше 9,0 мільйони доларів США за останні три (3) повних фіскальних роки, починаючи з 1 січня 2020 року. Якщо Учасником торгів є об'єднання підприємств (ОП), всі члени ОП колективно повинні відповідати вищевказаній вимозі, а звітність подається по кожному із членів ОП.
……..»

Тобто, в розумінні вищезазначеної вимоги Документації, кожне підприємство, яке входить в Об’єднання підприємств (ОП) повинно надати фінансову звітність, підтверджену аудитами, або, якщо цього не вимагає законодавство України, офіційний баланс або звітність, прийнятну для Покупця, що демонструють відповідність наступній вимозі: середній щорічний обіг щонайменше 9,0 мільйони доларів США за останні три (3) повних фіскальних роки, починаючи з 1 січня 2020 року.
Чи одне із підприємств, чи два підприємства разом взяті, яке/які входить в Об’єднання підприємств (ОП) повинно/і продемонструвати (надати копію), фінансову звітність, підтверджену аудитами, або, якщо цього не вимагає законодавство України, офіційний баланс або звітність, прийнятну для Покупця, що демонструють відповідність наступній вимозі: середній щорічний обіг щонайменше 9,0 мільйони доларів США за останні три (3) повних фіскальних роки, починаючи з 1 січня 2020 року.

Вказана вимога передбачає, що:

  • кожен з учасників об'єднання підприємств (ОП) має подати фінансову звітність підтверджену аудитами, або, якщо цього не вимагає законодавство України, офіційний баланс або звітність, прийнятну для Покупця;
  • з метою визначення відповідності вимозі наявності середнього щорічного фінансового обігу, всі члени ОП колективно повинні відповідати вищевказаній вимозі, тому наявність відповідної величини фінансового обігу хоча б в одного члена ОП чи декількох членів (сумарно) ОП, є достатнім для кваліфікації всього об’єднання за цією частиною кваліфікаційного критерія.