Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Роз’яснення щодо ситуації з реалізацією програми “Доступні ліки” в м. Черкаси

Урядова програма “Доступні ліки” є одним із яскравих прикладів децентралізації влади, коли сама політика розроблена Центральним органом влади, а реалізовується на рівні муніципалітетів. За 9 місяців роботи, починаючи з квітня, програма має виключно позитивну динаміку, яка відображається у збільшенні кількості пацієнтів, які користуються програмою, аптечних закладів, виробників та кількості препаратів. І все це на добровільних засадах.

На сьогодні за програмою “Доступні ліки” держава відшкодувала понад 12 мільйонів рецептів орієнтовно на суму понад 600 млн грн.

До програми продовжують долучатися аптечні заклади. Нині у програмі задіяно 6 тисяч 744 аптеки.

Проблеми з реалізацією програми, які точково з’являються по Україні, в першу чергу, мають пряме відношення до діяльності місцевої влади і її роботи у напрямку реалізації цієї політики.

Якщо місцева влада не може ухвалити рішення щодо свого місцевого бюджету чи навіть його проекту, так, для прикладу, як це відбувається у місті Черкаси, то це вказує на неефективність роботи саме місцевого муніципалітету та очільника міста. Це ніяким чином не пов’язано з конструктивною та прозорою політикою, що діє як програма сформована Урядом.  

Окремо слід зазначити, що програма постійно вдосконалюється. Так, рішенням Уряду 27 грудня 2017 року (постанова КМУ №1080 від 27.12.2017) програма була розширена додатковими діючими речовинами та доопрацьована новим механізмом ціноутворення для препаратів, що відшкодовуються за державний кошт. А це означає, що у наступному році ми матимемо ще більшу кількість препаратів для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу, зокрема безкоштовних.

Також було надано можливість аптекам використовувати у своїй роботі електронну звітність і реалізовувати залишки лікарських засобів за попередньо сформованими граничними оптово-відпускними цінами протягом 30 днів. Це у свою чергу забезпечить безперебійність відпуску препаратів та попередить їх можливу дефектуру.

На забезпечення пацієнтів медикаментами за програмою “Доступні ліки” у 2017 році Урядом було передбачено 700 млн грн, у наступному році у держбюджеті закладено 1 млрд грн. Це є свідченням того, що програма є успішною і продовжить свою роботу у 2018 році.