Реімбурсація 2024: актуальні питання програми реімбурсації «Доступні ліки» обговорили на форумі
Вчора відбувся форум «Реімбурсація 2024: рік сталого розвитку програми реімбурсації та доступності для пацієнтів». Участь у заході взяв перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров, голова Комітету ВР України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, голова НСЗУ Наталія Гусак, директорка проєкту USAID «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed) Ребека Колер, директорка Офісу охорони здоров’я USAID-Україна Робін Марц.
Під час форуму учасники підсумували результати роботи урядової програми, окреслили ключові рішення, спрямовані на сталий розвиток програми реімбурсації та обговорили стратегічні цілі.
Програма «Доступні ліки» успішно працює п'ятий рік поспіль та масштабується, попри повномасштабне вторгнення. Наразі договори з Національною службою здоров'я України про реімбурсацію уклали понад 15 тис. аптек та аптечних пунктів, майже 600 медичних препаратів відпускається пацієнтам. Зокрема, у вересні 2024 року буде оновлено реєстр лікарських засобів, до нього увійдуть ще 48 торгових назв препаратів від розладів психіки і поведінки, а також фентаніловий пластир для лікування болю і надання паліативної допомоги. Завдяки урядовій ініціативі, пацієнти, що мають хронічні захворювання, отримують необхідні лікарські засоби безоплатно або з незначною доплатою.
“Програма «Доступні ліки» щодня доводить свою ефективність. Так, майже 5 мільйонів українців вже скористалися урядовою програмою реімбурсації й ця цифра щодня зростає. МОЗ України активно працює над тим, щоб пацієнти в кожному населеному пункті були забезпечені потрібними ліками, а держава компенсує їх повну або часткову вартість. Спільно з урядом впровадили мобільні аптечні пункти, які курсують у найвіддаленіших селах десяти областей нашої країни, де доступ до ліків вкрай обмежений. Також запустили пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека», завдяки якому українці можуть отримати ліки поштою, попередньо замовивши через контакт-центр. Міністерство розраховує на активну залученість субʼєктів аптечного ринку до цієї ініціативи, задля забезпечення доступності лікарських препаратів.”
Нагадаємо, щоб скористатися цією програмою, необхідно звернутися до лікаря, отримати електронний рецепт та завітати до найближчої аптеки з позначкою «Тут є Доступні ліки».