Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Реімбурсація 2024: питання програми «Доступні ліки» обговорили на форумі

17 квітня пройшов Форум «Реімбурсація 2024» за програмою «Доступні ліки» за участі першого заступника міністра охорони здоров’я Сергія Дуброва, голови Комітету ВР України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, голови НСЗУ Наталії Гусак, директорки проєкту USAID «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed) Ребеки Колер, в. о. заступника директора місії USAID Джеффа Лерера, директорки Офісу охорони здоров’я USAID-Україна Робін Марц. На заході підсумували результати пʼятирічної роботи програми та обговорили стратегію розвитку на найближчі роки.

Попри повномасштабну війну програма реімбурсації «Доступні ліки» постійно масштабується, щоб якомога більше пацієнтів могли отримувати необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою. За пʼять років роботи програми реімбурсації число препаратів зросло вдвічі, а показник щорічної кількості нових пацієнтів досяг майже довоєнного рівня. Кількість аптек, які беруть участь в програмі, збільшилася за цей період з 8 тис. до майже 15 тис. Загалом на програму реімбурсації «Доступні ліки» в 2024 році держава виділила 5,2 млрд грн, що на 500 млн грн більше, ніж торік. 

«Програма реімбурсації лікарських засобів та медвиробів “Доступні ліки”  — це важливий крок на шляху до забезпечення доступності до якісного лікування українців. Запуск цієї програми дає можливість контролювати перебіг хронічних захворювань, що, своєю чергою, дозволяє зменшити кількість госпіталізацій та ургентних звернень до закладів охорони здоровʼя. Додам, що програма є чудовою можливістю для бізнесів, які можуть долучатися до соціально-важливих проєктів, забезпечуючи підтримку та розвиток фармацевтичної галузі на рівні держави», — зазначив Сергій Дубров, перший заступник міністра охорони здоров’я.  

Сергій Дубров також зазначив, що Міністерство охорони здоров’я готове всебічно підтримувати НСЗУ та партнерів задля подальшого розвитку ініціатив та сьогоднішніх напрацювань, направлених на покращення доступу пацієнтів України до якісних ефективних та безпечних лікарських засобів.

Одним з пріоритетних завдань програми реімбурсації є забезпечення доступності медичними препаратами пацієнтів у сільській місцевості та прифронтових регіонах. Зважаючи на це, Міністерство охорони здоров’я  спільно з урядом спростили умови для відкриття аптек, впровадили перші мобільні аптечні пункти, які працюють в чотирьох областях України, а також запустили пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека», завдяки якому українці можуть отримувати ліки поштою, попередньо замовивши їх через контакт-центр. 

Нагадаємо: у квітні 2019 року уряд розпочав програму реімбурсації «Доступні ліки», яка щорічно розширюється новими препаратами. Для того, щоб скористатися цією програмою, необхідно звернутися до лікаря, отримати електронний рецепт та завітати до найближчої аптеки з позначкою «Тут є Доступні ліки».