Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Регіони отримають лікарські засоби проти дифтерії, правцю, сказу та укусів змій

МОЗ затвердив розподіл 130 тисяч доз імуноглобулінів та антитоксинів, які Україна отримала від Посольства Індії. Усі лікарські засоби мають сертифікат якості GMP.

35 000 доз протиправцевого імуноглобуліну, 79899  доз правцевого антитоксину, 900 доз дифтерійного антитоксину, 14 450 доз антирабічного імуноглобуліну та 1500 доз антитоксину проти зміїної отрути розподілені у регіони згідно потреб. Оскільки мова йде про гуманітарний вантаж, то його доставку на місця мають здійснити регіони.

Деталі розподілу: Наказ МОЗ №640 від 10.04.2018 «Про розподіл лікарських засобів, наданих Посольством Індії в Україні у якості гуманітарної допомоги»

Нагадаємо, що з 2014 року в Україні відсутні сироватки та імуноглобуліни через відсутність реєстрації. Виробники не були зацікавлені у тому, щоб заходити на український ринок, а Міністерство охорони здоров’я, відповідно до закону, не може бути ініціатором реєстрації. Тому гуманітарні вантажі до цього часу були єдиним шляхом забезпечити громадян України специфічними сироватками в разі необхідності.

Цього року Україна вперше закупить специфічні сироватки. На початку року було прийнято рішення про включення відповідних препаратів до номенклатур закупівель, а наказ №629 від 6 квітня затверджує перелік необхідних лікарських засобів. До закупівель включено 11 номенклатур, зокрема сироватки та імуноглобуліни проти дифтерії, сказу, правцю та ботулізму, препарати для лікування малярії.