Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Протягом року МОЗ проводитиме освітні конференції для медичних сестер та медичних братів

Міністерство охорони здоров’я України та Центр розвитку медсестринства МОЗ України за підтримки ВООЗ в рамках ініціативи міністра охорони здоров’я «Здоровіші разом» у 2023 році запустили для медсестер та медбратів серію освітніх заходів. 

Конференція «Роль медичних сестер у програмах профілактики та контролю інфекцій для медсестер та медбратів» стала однією із перших серій циклу освітніх заходів. Вони проходитимуть щомісяця та покликані посилити розвиток медсестринської професії і сформувати нове покоління медсестринських лідерів. Зокрема, в рамках проєкту для медсестер та медбратів передбачена участь в міжнародних освітніх турах та ознайомлення з можливостями медичних коледжів та університетів України, установ та закладів післядипломної освіти. 

«Під час пандемії COVID-19 та повномасштабного вторгнення українські медсестри та медичні брати адаптувалися до надскладних умов та викликів і продовжили виконувати свої обовʼязки на найвищому професійному рівні. Їхня робота є незамінною для системи охорони здоров’я. Практичні конференції для медсестринської спільноти дозволять посилити розвиток медсестринства в Україні та сформувати нове покоління лідерів у своїй сфері», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

За даними Центру розвитку медсестринства, 188 тисяч медичних сестер та братів з початку повномасштабного вторгнення залишилися працювати на своїх робочих місцях по всій країні. Вони відіграють ключову роль у наданні послуг сфери первинної медико-санітарної допомоги (‎ПМСД)‎ та у координації та організації надання всієї медичної допомоги в цілому. Здебільшого медичні сестри та брати є первинним контактом пацієнтів з системою охорони здоров’я, тому серія освітніх заходів та додаткові можливості розвитку у професії – це потужне підсилення усієї системи охорони здоровʼя.