Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Прості способи профілактики грипу дозволять скоротити термін хвороби та зберегти здоров'я інших

Прості способи профілактики грипу дозволять скоротити термін хвороби та зберегти здоров'я інших. Про це сьогодні під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі на тему: “Початок сезону грипу та ГРВІ в Україні: профілактика та лікування” повідомила заступник міністра охорони здоров'я України Оксана Сивак.

За її словами, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в сезоні 2016 – 2017 років в Україні здебільше циркулюватимуть штами грипу: А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008. Зазвичай по всьому світу сезонні епідемії грипу викликають від 3 до 5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько від 250 до 500 тисяч випадків смерті, оскільки захворювання перш за все вражає верхні дихальні шляхи, включаючи ніс, горло, бронхи, і дуже швидко поширюється серед населення. Наприклад, у Північній півкулі щорічні епідемії грипу, які відбуваються протягом осені та зими, вражають близько 5-15% населення.

Як зазначила Оксана Сивак, найефективнішим способом запобігти захворюванню залишається вакцинація, проте не варто нехтувати основними правилами під час недуги. Зокрема, при появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома, аби не спровокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. Також варто пам'ятати про власну гігієну та відповідальність перед іншими.

“Для зниження ризику передачі вірусу, люди з симптомами респіраторної інфекції повинні тримати дистанцію від інших та дотримуватися правил гігієни дихальних шляхів для запобігання передачі хвороби: прикривати рот і ніс серветкою при кашлі або чханні, регулярно мити руки. Ці найпростіші способи профілактики, які доступні кожному, дозволять cкоротити термін хвороби та зберегти здоров'я іншим”, - наголосила Оксана Сивак.

Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська під час брифінгу поінформувала, що віруси грипу в основному передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і мають симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішими. Тому, перші ж симптоми при захворюванні вимагають особливої уваги - якщо різко підвищилася температура, виник біль голови, хоча й не відчувається кашель - відразу варто звернутися до лікаря та максимально обмежити контакт з іншими людьми.

"Людям із ризиком тяжкого перебігу грипу H1N1 – з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, надмірною вагою, цукровим діабетом – із появою перших симптомів грипу потрібно негайно звернутися до лікаря", – зазначила Ольга Голубовська.

На думку в.о. Представника ВООЗ в Україні Луїджі Міґліоріні, “Вакцини проти грипу, які використовуються понад 60 років у всьому світі, довели свою безпечність та ефективність. Тому ми в ВООЗ рекомендуємо щорічні щеплення як кращий спосіб захисту. Вакцинація є найбільш ефективним способом запобігання захворюванню і важким наслідкам від перебігу хвороби”.

Завідувач ДУ “Український центр грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України” Тетяна Дихановська під час брифінгу зазначила: “Поки що епідеміологічний поріг не був перевищений, але тенденція до збільшення кількості випадків ГРВІ спостерігається” і повідомила про те, що Центр грипу готуватиме інформаційні бюлетені про ситуацію з захворюванням щотижня.