Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Профілактика переохолодження: як зберегти здоров’я в холод

Сьогодні в північних і центральних областях України розпочалась зима – зі снігопадами, хурделицею, морозним повітрям. За прогнозами синоптиків, така погода буде зберігатись впродовж найближчих днів. Тому ми нагадуємо про прості правила профілактики переохододження, які допоможуть зберегти здоров’я.

Уникайте далеких подорожей

У негоду уникайте подорожей на далекі відстані. Якщо відкласти поїдку неможливо, подбайте про теплі речі і термос з теплим напоєм (але ні в якому разі не алкогольним!). Подбайте, щоб ваш телефон був зарядженим. Це допоможе у разі необхідності зв’язатись зі службами порятунку.

Читайте також: Як не захворіти в холодну пору року: поради лікаря

Не викликайте «швидку» без потреби

Ситуація на дорогах погіршується, тому лікарі екстренної допомоги не завжди можуть дістатись до пацієнтів за короткий проміжок часу. Особливо гостро у складних погодних умовах відчувається проблема непрофільних викликів: температура до 38, високий тиск тощо. Тому закликаємо відповідально ставитись до виклику екстренної допомоги. У центрах екстреної допомоги працюють консультанти, які порадять телефоном, як діяти у ситуації, яку не вважають екстреною.

Небезпека переохолодження: коли звертатись до лікаря

Причина переохолодження – це не   тільки низька температура повітря. До слова, переохолодження можливе навіть за температури +7. Ключовими є термін перебування на вулиці, вітер, висока вологість та загальний стан людини. У групі ризику вагітні жінки, діти, люди з інвалідністю, хронічними захворюваннями.

Якщо температура тіла знизилась до 34 градусів, то достатньо зігріти людину у теплому приміщенні, дати тепле питво. Коли температура тіла опускається нижче 34º, то людину необхідно госпіталізувати до відділень інтенсивної терапії для відновлення системи кровообігу, дихання, травлення та інших. Життя людини під загрозою, коли температура тіла нижча 28º.

Що не можна робити при обмороженні

Сильний вітер, висока вологість, тісне та вологе взуття, металеві прикраси, важка ноша, що перетискає судини, можуть стати причиною обмороження. Ні в якому разі не розтирайте шкіру снігом, не опускайте уражені кінцівки у гарячу воду чи до батареї. Накладіть термоізольовану пов’язку з тканини, що може зігріти, і одразу зверніться до лікаря.

Більше порад тут: Остерігайтесь переохолоджень та обморожень,