Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Структура Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Акредитація закладу та ліцензування Громадська рада Громадське обговорення Законопроекти Документи з питань економіки та фінансів Документи Громадська експертиза Громадське обговорення (архів) Стратегічна екологічна оцінка Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (COVID-19) Консультативні, допоміжні та інші дорадчі органи при МОЗ Ліцензування United24
eHealth
Контакти

Професійна підготовка працівників екстреної медицини: друга група потенційних тренерів розпочала навчання

Кращі працівники екстреної медицини з шести регіонів проходять спеціальне навчання, аби згодом у ролі інструкторів навчати своїх колег надавати допомогу за світовими стандартами. За результатами першої хвилі вже відібрано 7 інструкторів.

24 учасники нової групи - це  фельдшери, медичні сестри та лікарі бригад швидкої з Одеської, Вінницької, Донецької, Полтавської, Тернопільської областей та м. Києва. Саме у цих регіонах цьогоріч впроваджуватиметься нова система розвитку працівників екстреної медичної допомоги, яка згодом пошириться на всю країну.

Упродовж 4 тижнів медики проходитимуть тренінги в інструкторів та працівників екстреної допомоги з США, Польщі та Литви, а також найкращих українських інструкторів, щоб отримати досвід роботи за світовими стандартами. Передусім відпрацьовуватимуть практичні навички порятунку життя. Навчання проходить на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського.

По закінченні навчання медики складуть іспити - теоретичні і практичні. Ті, хто успішно завершить курс, зможуть згодом отримати нові умови праці, зокрема збільшену заробітну плату.

За підсумками першої хвилі навчання 17 учасників успішно склали іспити й вже з червня отримуватимуть гідну оплату своєї праці. Сім з них стануть регіональними інструкторами і допомагатимуть своїм колегам освоювати нові знання і навички за сучасними стандартами.

Заплановано три хвилі підготовки інструкторів з залученням іноземних тренерів, після чого навчання інструкторів продовжать викладачі Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського.

Нагадаємо, у Державному бюджеті на 2019 рік на фінансування екстреної медичної допомоги через механізм субвенції передбачено близько 6 млрд грн і додатково - 922 млн грн для першого етапу трансформації екстреної медичної допомоги, яка стартує у Донецькій, Одеській, Тернопільській, Полтавській, Вінницькій областях та місті Київ. Крім підвищення кваліфікації бригад і зарплат фахівців, в пілотних регіонах придбають новий, сучасний транспорт, оснащений необхідним обладнанням, а також за єдиним алгоритмом запрацюють сучасні диспетчерські служби, які згодом будуть  об’єднані єдиною електронною системою по всій країні.