Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про критерії успішного складання інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту»

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ

 

Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення проекту наказу МОЗ України «Про критерії успішного складання інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту». 

 

Міністерство охорони здоров’я України розробило проект акта відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 334 «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (далі – Постанова № 334) та на виконання пункту 2 розділу V наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19 лютого 2019 року № 419 «Про затвердження Порядку, умов та строків розроблення і проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту та критеріїв оцінювання результатів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 березня 2019 року за № 279/33250.

 

Прийняття проекту наказу забезпечить врегулювання питань оцінювання інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

 

Зауваження та пропозиції приймаються Директоратом науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу:

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

e-mail: [email protected]

 

Контактні особи:

Кучерук Ірина Леонідівна

тел. 253-24-44

 


 

ПРОЕКТ

 

Про критерії успішного складання інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 334 «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (із змінами), пункту 2 розділу V Порядку, умов та строків розроблення і проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту та критеріїв оцінювання результатів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 лютого 2019 року № 419, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 березня 2019 року за № 279/33250,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити критерій успішного складання у 2019 році окремих компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту:

 

для іспиту з іноземної мови професійного спрямування на рівні 30,5% правильних відповідей від загальної кількості тестових завдань;

 

для інтегрованого тестового іспиту «Крок 1» на рівні 60,5% правильних відповідей від загальної кількості тестових завдань.

 

2. Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів забезпечити подання у встановленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лінчевського О.В. 

 

В.о. Міністра У. СУПРУН

 


 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України
«Про критерії успішного складання інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту»

 

Мета: визначення критеріїв «склав» для інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

 

1. Підстава розроблення проекту акта

Міністерство охорони здоров’я України розробило проект акта відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 334 «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я» (далі – Постанова № 334) та на виконання пункту 2 розділу V наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19 лютого 2019 року № 419 «Про затвердження Порядку, умов та строків розроблення і проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту та критеріїв оцінювання результатів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 березня 2019 року за № 279/33250.

 

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У Постанові № 334 для кожної спеціальності галузі визначено тестові компоненти єдиного державного кваліфікаційного іспиту (далі – ЄДКІ). У 2018/2019 н.р. згідно затвердженого МОЗ України графіку перший етап ЄДКІ складатимуть студенти третього курсу спеціальностей «Стоматологія», «Фармація», «Медицина».

 

До першого етапу ЄДКІ для студентів стоматологів та фармацевтів входить іспит «Крок 1», іспит з англійської мови професійного спрямування, для студентів медиків – «Крок 1», іспит з англійської мови професійного спрямування та міжнародний іспит з основ медицини (фундаментальні науки).

 

Постановою № 334 для студентів, які не складуть іспит, передбачено одне повторне складання, яке відбудеться відповідно до затвердженого графіку.

 

Іспит з англійської мови професійного спрямування вперше як підготовчий етап до запровадження ЄДКІ було проведено у 2017/2018 н.р. Його складали тільки вітчизняні студенти медики, стоматологи та фармацевти відповідно до листа МОЗ від 29.06.2017 № 08.1-30/17662. Його результати не враховувалися до результату атестації студентів, а тестові завдання іспиту були сформовані іноземною мовою професійного спрямування, яку студент вивчав у ЗВО.

 

Іспит «Крок 1» та іспит з англійської мови професійного спрямування готується та адмініструється ДУ «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України» (далі - Центр тестування при МОЗ). Тому Центр тестування при МОЗ, з метою прогнозування результатів складання двох компонентів ЄДКІ у 2018/2019 н.р підготував аналітичний матеріал, у якому зібрані дані складання іспиту «Крок 1» та іспиту з англійської мови професійного спрямування у 2017/2018 н.р. для трьох спеціальностей. Враховуючи те, що Постановою № 334 для студентів, які не складуть іспит, передбачено одне повторне складання, Центр тестування наводить лише дані складання та першого перескладання іспитів «Крок 1» для прогнозування результатів складання цих іспитів у 2018/2019 н.р. як складових ЄДКІ.

 

Аналітичний матеріал додається.

 

3. Суть проекту акта

Проектом акту пропонується затвердити критерій успішного складання у 2019 році для іспиту з іноземної мови професійного спрямування на рівні 30,5% правильних відповідей від загальної кількості тестових завдань, а для інтегрованого тестового іспиту «Крок 1» – на рівні 60,5% правильних відповідей від загальної кількості тестових завдань.

 

4. Правові аспекти

У цій сфері суспільних відносин діють такі нормативно-правові акти:

 

Закон України «Про вищу освіту»;

 

постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 334 «Про затвердження Порядку здійснення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі знань «22 Охорона здоров’я»;

 

наказ Міністерства охорони здоров'я України від 19 лютого 2019 року № 419 «Про затвердження Порядку, умов та строків розроблення і проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту та критеріїв оцінювання результатів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 березня 2019 року за № 279/33250.

 

41. Відповідність засадам реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку

У проекті акта відсутні положення які відносяться до засад реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту наказу не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

 

6. Прогноз впливу

Проект наказу не є регуляторним актом.

 

Проект наказу не впливає на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання.

 

Проект наказу не впливає на розвиток регіонів.

 

Проект наказу не впливає на ринок праці.

 

Проект наказу створює передумови для зміцнення та збереження здоров’я населення.

 

Проект наказу не чинить впливу на екологію та навколишнє природне середовище.

 

Проект наказу не впливає на інші сфери суспільних відносин.

 

61. Стратегічна екологічна оцінка

Проект наказу не стосується державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

 

7. Позиція заінтересованих сторін

Проект наказу не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку.

 

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери, сфери наукової та науково-технічної діяльності.

 

Прогноз впливу реалізації акта на ключові інтереси заінтересованих сторін додається.

 

8. Громадське обговорення

Проект наказу потребує громадського обговорення. Проект наказу опубліковано на сайті МОЗ www.moz.gov.ua для проведення консультацій з громадськістю.

 

9. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу погоджено з Міністерством освіти і науки України, Державною регуляторною службою України та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

10. Правова експертиза

Проект наказу буде поданий на правову експертизу до Міністерства юстиції України.

 

11. Запобігання дискримінації

У проекті наказу відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

 

111. Відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

У проекті наказу відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Проект наказу є гендерно-нейтральним.

 

12. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією.

 

13. Прогноз результатів

Прийняття проекту наказу забезпечить врегулювання питань оцінювання інтегрованого тестового іспиту «КРОК» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

 

Заступник Міністра охорони здоров’я України

Олександр ЛІНЧЕВСЬКИЙ

Документи

pro_20190304_1.pdf