Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон»
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон»
Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено Міністерством охорони здоров’я України.
Основна мета проекту – удосконалення процедури направлення громадян України за кордон для лікування, що призведе до значного зменшення проміжку часу між звернення громадянина та його направленням на лікування в іноземну клініку та оплати послуг. Одночасно передбачається введення системи запобігання зловживанням та неправомірним діям, введення чітких часових регламентів для кожного процесу та затвердження форм документів, які удосконалять, як процедуру направлення, так і можливість обрати спосіб отримання інформації громадянами. Також вводиться форма медичного висновку закладу охорони здоров’я обласного рівня та урегульовується питання співоплати з благодійними фондами, іншими організаціями та фізичними особами. Вводиться система розміщення на сайті МОЗ знеособленої інформації про стан розгляду документів.
Зауваження та пропозиції приймаються Департаментом впровадження реформ МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому (вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601) або електронному вигляді на адресу: [email protected]. Контактна особа: Гаврилюк Андрій Олександрович.
ПРОЕКТ
Про внесення змін до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон
Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
Внести зміни до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1079 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 4 ст. 184), виклавши його в новій редакції, що додається.
Прем’єр-міністр України | В. ГРОЙСМАН |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про внесення змін до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон»
Мета: удосконалення процедури направлення громадян України для лікування за кордон.
1. Підстава розроблення проекту акта
Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон» розроблено на підставі звернень громадян України, народних депутатів України щодо необхідності удосконалення процедури направлення громадян за кордон для лікування та з метою врахування пропозицій Міністерства юстиції України, у тому числі щодо скасування необхідності затвердження порядку обліку громадян.
2. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Прийняття проекту постанови зумовлено необхідністю удосконалення процедури направлення громадян України за кордон для лікування, зокрема повністю змінена система взяття на облік громадян, які потребують лікування за кордоном; скасовано процедуру обліку. Дата присвоєння реєстраційного індексу пакета документів в МОЗ України буде вважатись початком процедури направлення, що сприятиме значеному скороченню проміжку часу між зверненням та виділенням коштів. Стан розгляду документів у знеособленому вигляді оприлюднюватиметься та оновлюватиметься на сайті МОЗ України. Про проблемні питання громадянин буде поінформований у спосіб, визначений у його заяві (телефоном, електронною поштою, поштою).
Прийняття проекту постанови пов’язане із вжиттям заходів, спрямованих на забезпечення обґрунтованості та правомірності прийнятих рішень Комісією МОЗ України з питань направлення за кордон для лікування шляхом залучення представників Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Служби безпеки України.
3. Суть проекту акта
Проект передбачає внесення зміни до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1079. Метою проекта є зменшення проміжку часу між зверненням громадянина та його направленням на лікування в іноземну клініку та оплатою послуг. Одночасно передбачається введення системи запобігання зловживанням та неправомірним діям, введення чітких часових регламентів для кожного процесу та затвердження форм документів, які удосконалять як процедуру направлення, так і можливість обрати спосіб отримання інформації громадянином. Також запроваджується форма виписки закладу охорони здоров’я обласного рівня та урегульовується питання повної або часткової оплати лікування громадянина за кордоном за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.
4. Правові аспекти
Нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України та Основи законодавства України про охорону здоров’я.
5 Фінансово-економічне обґрунтування
Затвердження проекту акта не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз впливу
У зв’язку з тим, що основним завданням проекту акта є надання медичної допомоги громадянам України за кордоном (у разі неможливості надання необхідної допомоги закладами охорони здоров’я України) проект акта не впливає на ринкове середовище, розвиток регіонів, ринок праці та матиме позитивний вплив на громадське здоров’я (зменшення поширеності захворювань). Проект акта не впливає на екологію та навколишнє природне середовище.
7. Позиція зацікавлених сторін
За предметом правового регулювання проект постанови не стосується:
питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку;
соціально-трудової сфери;
прав осіб з інвалідністю;
сфери наукової та науково-технічної діяльності.
Реалізація проекту постанови матиме вплив на пацієнтів, що потребують лікування за кордоном, та працівників закладів охорони здоров’я, що зазначено в прогнозі впливу, який додається.
8. Громадське обговорення
З метою отримання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб проект постанови розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України.
9. Позиція зацікавлених органів
Проект акта потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством закордонних справ України, Національною поліцією України, Службою безпеки України та Міністерством юстиції України.
10. Правова експертиза
Проект акта підлягає правовій експертизі у Міністерстві юстиції України.
11. Запобігання дискримінації
У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.
111. Відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки, що обмежують забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
12. Запобігання корупції
У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
13. Прогноз результатів
Затвердження проекту акта дозволить удосконалити та прискорити процедуру направлення громадян України за кордон для лікування в іноземних клініках. Також реалізація положень проекту акта запобігатиме зловживанням і забезпечить обґрунтованість та правомірність прийнятих рішень Комісією МОЗ України з питань направлення за кордон для лікування.
В.о. Міністра охорони здоров’я України |
Уляна СУПРУН |
ПРОГНОЗ ВПЛИВУ
реалізації акта на ключові інтереси заінтересованих сторін
1. Суть проекту акта: Наразі існує система постановки на облік громадян України, які потребують направлення громадян України за кордон для лікування. Проект акту скасовує необхідність постановки на облік та створює більш прозору та швидку процедуру направлення. Також виконання положень проекту акта запобігатиме зловживанням і можливим неправомірним діям у процесі роботи.
2. Вплив на ключові інтереси усіх заінтересованих сторін
Заінтересована сторона |
Ключовий інтерес |
Очікуваний (позитивний чи негативний) вплив на ключовий інтерес із зазначенням передбачуваної динаміки змін основних показників |
Пояснення (чому саме реалізація акта призведе до очікуваного впливу) |
|
короткостроковий вплив |
середньостроковий вплив |
|||
Пацієнти, що потребують лікування за кодоном |
Отримання своєчасної кваліфікованої медичної допомоги |
+ |
+ |
Проект акту матиме позитивний короткостроковий та середньостроковий вплив за рахунок спрощення системи направлення документів та встановлення системи присвоєння індексів до поданих документів, які залежно від першості надходження будуть розміщуватись на офіційному веб-сайті МОЗ, що забезпечить відкритість інформації про надходження та черговість розгляду документів. |
Працівники закладів охорони здоров’я третинного (обласного) рівня |
Збільшення доходу |
- |
+ |
У короткостроковій перспективі призведе до збільшення навантаження на працівників закладів охорони здоров’я третинного (обласного) рівня у зв’язку з необхідністю обстеження та направлення на лікування громадян за кордон для лікування тільки закладами охорони здоров’я обласного рівня, що поєднується із не проходженням лікування зазначеними пацієнтами у закладах охорони здоров’я в Україні. Натомість у середньостроковій перспективі за рахунок розвитку трансплантології в Україні заклади зможуть надавати медичну допомогу більшій кількості пацієнтів, що призведе до збільшення доходів. |