Проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України"
ПОВІДОМЛЕННЯ
на публічне обговорення виноситься проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»
З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості, дотримання вимог абзацу другого пункту 12 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 року № 996, на офіційному веб-сайті МОЗ України розміщено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – проєкт).
Метою розроблення проєкту є невідповідність вимогам передбачених абзацами 3 – 5 частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та частини першої статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Проблематика та шляхи вирішення
Абзацами 3 – 5 частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що орган державного нагляду (контролю) визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності.
З урахуванням значення прийнятного ризику всі суб’єкти господарювання, що підлягають нагляду (контролю), належать до одного з трьох ступенів ризику: високий, середній або незначний.
Залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
Разом з тим, пунктом 3 Критеріїв за яким оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності у сфері охорони здоров'я для безпеки життя і здоров'я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. № 843 передбачено, що до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб'єкти, що провадять господарську діяльність з переробки донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів, крім діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини.
Водночас, зазначений вид господарської діяльності, що підлягає ліцензування втратив свою актуальність на підставі Закону України від 02 березня 2015 р. № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 р. № 615 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності із зайняття народною медициною (цілительством) і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством охорони здоров’я», яка визначає критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності із зайняття народною медициною (цілительством) та періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством охорони здоров’я, не відповідає вимогам передбачених абзацами 3 – 5 частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Таким чином, за результатами проведеного аналізу:
критерії за яким оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності у сфері охорони здоров'я для безпеки життя і здоров'я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. № 843;
критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності із зайняття народною медициною (цілительством) і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством охорони здоров’я, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 р. № 615, є неактуальними та не відповідають вимогам визначеними абзацами 3 – 5 частини другої статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та частини першої статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Пропозиції та зауваження просимо надсилати до:
Міністерства охорони здоров'я України за адресою: 01601, м. Київ 01601, вул. Михайла Грушевського, 7, E-mail: [email protected] та тел. (044) 200 08 17
Проєкт та пояснювальна записка оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.
Термін обговорення проекту становить місяць з моменту його оприлюднення