Проект наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування...»
ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту наказу МОЗ України
«Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ»
Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення проекту наказу МОЗ «Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ», який розроблено відповідно до статей 6, 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та згідно з пунктом 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267Проект наказу та пояснювальна записка оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua
Зауваження та пропозиції приймаються Директоратом громадського здоров'я МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.
Міністерство охорони здоров'я України 01601, Київ, вул. М. Грушевского, 7, тел. 253-01-00, контактна особа: Левченко Валентина, e-mail: [email protected]
ПРОЕКТ
Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ
Відповідно до статей 6, 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та згідно з пунктом 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
2. Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, закладів охорони здоров’я будь-якої організаційно-правової форми та форм власності, в тому числі фізичні особи – підприємці, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та закладів громадського здоров`я забезпечити виконання цього наказу.
3. Державній установі «Центр громадського здоров`я Міністерства охорони здоров`я України» (Курпіта В. І.) забезпечити:
1) координацію та інформаційно-консультативний супровід закладів і установ охорони здоров’я та закладів громадського здоров`я з організації та проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями;
2) надання тимчасових рекомендацій щодо звітності відповідно до потреб епідеміологічного нагляду та міжнародної звітності;
3) збір, узагальнення, аналіз даних та подання інформації до Міністерства охорони здоров’я України і Всесвітньої організації охорони здоров’я про епідемічну ситуацію з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій;
4) дослідження зразків матеріалів з дозорних закладів охорони здоров`я з метою виявлення вірусів грипу, а також направлення ізолятів вірусів грипу до Колаборативного центру ВООЗ;
5) розробку рекомендацій щодо планування та організації заходів готовності та реагування на загрозу епідемії грипу з пандемічним потенціалом.
4. Директорату громадського здоров`я (Скіпальський А.П.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров`я України від 06 листопада 2015 року № 732 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 січня 2016 року за № 115/28245.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Стефанишину О.А.
7, Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
В.о. Міністра | У. СУПРУН |
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу МОЗ України
«Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ»
Мета: визначення порядку організації проведення епіднагляду за грипом та ГРВІ в Україні, а також заходів з готовності та реагування на епідемічний підйом захворюваності на грип та ГРВІ.
1. Підстава розроблення проекту акта
Проект наказу МОЗ України «Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ» (далі – проект наказу) розроблений у відповідності до статей 6, 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та враховує рекомендації місії ВООЗ щодо оцінки системи епіднагляду за грипом в Україні, що відбулася 30.10 − 03.11.2017.
2. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Наразі в Україні існує система рутинного та дозорного епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (далі − ГРВІ). На підставі даних рутинної системи проводяться розрахунки епідеміологічних порогів захворюваності на грип та ГРВІ для областей, проте методика розрахунків використовується застаріла. В рамках обох систем епіднагляду передбачений відбір зразків матеріалу від людей для проведення лабораторних досліджень на грип та ГРВІ, проте чітка стратегія для забору матеріалу відсутня. Ця ситуація обумовлює значну кількість лабораторних досліджень (включаючи дослідження напруженості імунітету до грипу), результати яких не впливають на стан громадського здоров`я. Така ситуація веде до перевантаження лабораторій закладів громадського здоров`я в період сезонного підйому захворюваності на грип та ГРВІ і може негативно вплинути на якість досліджень.
Проект наказу має на меті перехід на дозорний епіднагляд за грипом в Україні, визначення стратегії забору зразків для лабораторних досліджень на грип, оптимізацію кількості лабораторних досліджень на грип, а також забезпечення надходження до ДУ «Центр громадського здоров`я МОЗ» достовірних даних з дозорних закладів з метою моніторингу циркуляції вірусів грипу в Україні для забезпечення готовності та реагування на епідемічний підйом захворюваності на грип та ГРВІ.
3. Суть проекту акта
Після введення в дію проекту наказу існуватиме чітко визначений порядок організації та проведення рутинного та дозорного епідеміологічного нагляду за грипом та ГРВІ в Україні, а також заходів із готовності та реагування на епідемічний підйом захворюваності на грип та ГРВІ.
4. Правові аспекти
Предметом правового регулювання цього проекту наказу МОЗ України є такі акти законодавства:
Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,
Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Введення в дію цього проекту наказу не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз впливу
Проект наказу не впливає на суб`єкти господарювання.
61. Проект наказу не стосується державного планування. Стратегічна екологічна оцінка не проводилась.
7. Позиція зацікавлених сторін
Проект наказу впливає на заклади охорони здоров’я та підлягає погодженню зі Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні, Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об`єднаних профспілок на національному рівні. Прогноз впливу додається.
8. Громадське обговорення
Проект наказу не потребує громадського обговорення.
9. Позиція зацікавлених органів
Проект наказу підлягає погодженню з Національною академією медичних наук України, Державною регуляторною службою України, Службою безпеки України та Міністерством внутрішніх справ України.
10. Правова експертиза
Проект наказу потребує державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
11. Запобігання дискримінації
У проекті наказу відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект наказу не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.
111. Відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
У проекті наказу відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
12. Запобігання корупції
Проект наказу не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень і не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.
13. Прогноз результатів
Прийняття запропонованого проекту наказу дозволить впровадити систему епіднагляду за грипом та ГРВІ в Україні, яка відповідатиме міжнародним вимогам.
Заступник Міністра з питань європейської інтеграції |
Ольга СТЕФАНИШИНА |