Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Проєкт наказу МОЗ України "Про затвердження Граничних та робочих рівнів виробничої вібрації та Порядку проведення оцінки рівня небезпеки впливу вібрації на працівника"

Проєкт наказу МОЗ

Граничні та робочі рівні виробничої вібрації

Порядок проведення оцінки рівня небезпеки впливу вібрації на працівника

Довідка (acquis ЄС)

Повідомлення про оприлюднення

Пояснювальна записка

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про оприлюднення проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Граничних та робочих значень шумового впливу на робочому місці»

 

  Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Граничних та робочих рівнів виробничої вібрації та Порядку проведення оцінки рівня небезпеки впливу вібрації на працівника» (далі – проєкт акта).

  Проєкт акта розроблений з метою захисту працівників від загроз їхньому здоров’ю і безпеці, що виникають або можуть виникнути під час впливу на них вібрації.

  Необхідність запровадження заходів, які захищають працівників від ризиків, викликаних вібрацією (вплив на м'язи та кісткову структуру, появу розладів нервової та серцево-судинної систем) є важливим кроком в напрямку удосконалення системи охорони здоров’я та безпеки працівників. Вібрація є одним із основних факторів впливу на здоров’я та безпеку працівників на робочому місці. Виробнича вібрація здатна завдати серйозної шкоди людському здоров’ю, зокрема спричинити струс мозку, розлади нервової та серцево-судинної систем тощо.

  Систематичний вплив на людину довготривалої та інтенсивної дії вібрації може стати причиною вібраційної хвороби. Локальні вібрації викликають деформацію та зменшення рухомості суглобів. 

  За даними ДУ «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва НАМН України» у 2020 році питома вага випадків вібраційної хвороби в структурі професійних захворювань серед працюючих України склала 7% (третє рангове місце).

  Україна, підписавши Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, серед іншого, взяла на себе зобов'язання щодо внесення змін до нормативно-правових актів та розроблення нових з метою наближення законодавства України, у тому числідо права Європейського Союзу, зокрема у сфері безпеки та здоров’я працівників на робочому місці.

  Проєкт акта розроблено відповідно до пунктів 1370 та 1371 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергетики і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 року № 1106.

  З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості проєкт наказу оприлюднений шляхом розміщення на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров'я України у мережі Інтернет (www.moz.gov.ua).

  Пропозиції та зауваження до проєкту наказу просимо надсилати протягом 30 днів з дати публікації у письмовому або електронному вигляді на адресу МОЗ: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, (e-mail:[email protected], [email protected]).