Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я...»

Повідомлення про оприлюднення

 

Проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу»

 

Пояснювальна записка

 

Порівняльна таблиця

 

Аналіз регуляторного впливу

 

Звіт про результати проведення публічного громадського обговорення проекту наказу МОЗ України «Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають первинну (медико-санітарну) допомогу»

 


ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту наказу Міністерства охорони здоров'я України
«Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу»

 

Міністерство охорони здоров'я України пропонує для публічного обговорення проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу» (далі – проект).

 

Проект розроблено на підставі статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою підвищення рівня охоплення щепленнями населення країни шляхом усунення бар’єрів для можливості проводити профілактичні щеплення, зокрема, лише в окремих кабінетах щеплень.

 

Проект та супровідні документи до проекту оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.

 

Пропозиції та зауваження до проекту просимо надсилати до Міністерства охорони здоров'я України протягом місяця у письмовому та/або електронному вигляді за адресою:

 

Експертна група з питань реформування системи охорони здоров'я Директорату медичних послуг: вул. Грушевского, 7, м. Київ, 01601, тел. (044) 254-06-52, e-mail: [email protected].

 

Контактна особа: керівник експертної групи з питань реформування системи охорони здоров'я Директорату медичних послуг Орабіна Тетяна Миколаївна, тел. (044) 254-06-52.

 


 

ПРОЕКТ

 

Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу»

 

Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Внести зміни до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 11 серпня 2014 року № 551), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2011 року за № 1160/19898, що додаються.

 

2. Внести зміни у додатки до Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02 квітня 2013 року № 259, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08 квітня 2013 року за № 570/23102, що додаються.

 

3. Експертній групі з питань реформування системи охорони здоров’я Директорату медичних послуг (Орабіна Т.М.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Стефанишину О. А.

 

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

В.о. Міністра У. СУПРУН

 


 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу Міністерства охорони здоров'я України
«Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу»

 

Мета: підвищення рівня вакцинації населення країни, шляхом усунення бар’єрів для можливості проводити профілактичні щеплення, зокрема лише в окремих кабінетах щеплень.

 

1. Підстава розроблення проекту акта

Стаття 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

 

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та до Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу» розроблений з метою підвищення рівня охоплення профілактичними щепленнями населення країни шляхом усунення бар’єрів, які регулювали можливість проводити профілактичні щеплення лише в окремих кабінетах щеплень.

 

Збільшення рівня охоплення імунопрофілактикою до 95 відсотків є цільовим показником, який передбачено досягнути в середньостроковій перспективі (до 2020 року) згідно з Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 №275-р.

 

Зазначеного рівня охоплення імунопрофілактикою можна досягти, лише усуваючи існуючі штучні бар’єри, які не підкріплені доказовою базою та встановлюють надмірні вимоги до умов та процедур проведення щеплень.

 

Наразі є кілька ключових бар’єрів.

 

Відповідно до змін, які відбулися в системі охорони здоров’я, проведення профілактичних втручань, що включає вакцинацію відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень, покладається на надавачів первинної медичної допомоги, якими окрім закладів охорони здоров’я можуть бути фізичні особи - підприємці, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням первинної медичної допомоги. Проте зараз діє обмеження проводити щеплення лише в кабінетах щеплень в закладах охорони здоров’я.

 

Необхідно оновити перелік вимог до місць, де можна проводити профілактичні щеплення, наприклад, наявність потрібного обладнання.

 

Іншим бар’єром є встановлені вимоги до площі місць проведення щеплень та проведення щеплень в окремих кабінетах. Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, ключовими при проведенні щеплень повинні бути вимоги не до окремих кабінетів, а до трьох базових речей: забезпечення безпечності медичного імунобіологічного препарату, інфекційного контролю (захист пацієнта та медичного працівника) та дотримання правил поводження з епідемічно-небезпечними медичними відходами.

 

Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень також потребує виключення посилань на нечинні форми медичної звітності, та положення щодо проведення щеплень для профілактики туберкульозу в окремих документах, оскільки щеплення отримують особи, що не хворіють на туберкульоз.

 

3. Суть проекту акта

Проектом наказу передбачено внесення змін до Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, зокрема:

 

передбачається дозволити проводити профілактичні щеплення не лише в закладах охорони здоров’я, а й за місцем провадження діяльності фізичної особи - підприємця, яка одержала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечує на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов’язане з наданням первинної медичної допомоги;

 

встановлюється, що щеплення можуть проводитись лише у постійних або тимчасових пунктах щеплень (замість кабінетів щеплень) із визначенням вимог до таких пунктів.

 

Проектом також передбачено внести зміни до додатків до Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу», зокрема, виключити норму, що дозволяла проводити щеплення лише в окремих кабінетах площею з визначеною мінімальною площею.

 

4. Правові аспекти

У даній сфері суспільних відносин діють такі законодавчі акти:

 

Конституція України;

 

Основи законодавства України про охорону здоров’я;

 

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»;

 

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та інші нормативно-правові акти.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту наказу не потребує додаткових фінансових витрат.

 

6. Прогноз впливу

Реалізація акта матиме вплив:

 

на інтереси суб’єктів господарювання, а саме створить кращі умови для закладів охорони здоров’я для проведення щеплень, дозволить проводити щеплення за місцем надання медичних послуг фізичними особами-підприємцями, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики;

 

на забезпечення прав та інтересів громадян, а саме буде забезпечено доступність всім верствам населення засобів імунопрофілактики шляхом усунення бар’єрів в системі охорони здоров’я, які не підкріплені доказовою базою та встановлюють надмірні вимоги до умов та процедур проведення щеплень;

 

на громадське здоров’я: сприятиме покращенню стану здоров’я населення завдяки профілактиці інфекційних хвороб, яких можна запобігти проведенням імунопрофілактики.

 

Проект не впливатиме на розвиток регіонів, ринок праці, екологію на навколишнє природне середовище.

 

7. Позиція заінтересованих сторін

Проект наказу потребує погодження з Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом об’єднань профспілок.

 

8. Громадське обговорення

Проект наказу буде розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України для отримання пропозицій та зауважень громадськості, суб’єктів господарювання, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

 

9. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Державною регуляторною службою України.

 

10. Правова експертиза

Проект наказу потребує проведення правової експертизи Міністерства юстиції України та підлягає державній реєстрації.

 

11. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

 

111. Відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

У проекті відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

 

12. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

13. Прогноз результатів

Прийняття цього наказу створить умови для удосконалення процедур організації проведення щеплень населення, дозволить розширити можливості забезпечення процесу вакцинації не тільки в закладах охорони здоров’я, а також за місцем надання медичних послуг фізичними особами-підприємцями, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики. Зазначене дозволить на належному рівні підтримувати епідемічне благополуччя в Україні щодо інфекцій, керованих засобами імунопрофілактики, шляхом забезпечення достатнього обсягу охоплення профілактичними щепленнями.

 

Критерієм оцінки ефективності проекту є кількість осіб, що пройдуть вакцинацію.

 

В.о. Міністра
охорони здоров’я України
Уляна СУПРУН

Документи

pro_20181211_1_zv.pdf

pro_20181211_1_arv.pdf

pro_20181211_1_arv.pdf

pro_20181211_1_arv.pdf

pro_20181211_1_pt.pdf

pro_20181211_1_zm.pdf

pro_20181211_1_dod.pdf

pro_20181211_1.pdf