Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Проєкт Healthlink презентував ключові аспекти роботи щодо подолання ВІЛ

На щотижневій апаратній нараді Міністерства охорони здоровʼя директорка проєкту Христина Бродич презентувала проєкт Healthlink, метою якого є прискорення зусиль України щодо подолання ВІЛ. Healthlink — один із найбільших проєктів з тестування на ВІЛ в Україні — реалізується за підтримки USAID та впроваджується організацією БО «100 відсотків життя» у співпраці з «Альянсом громадського здоровʼя». Кожна третя нововиявлена в країні людина, яка живе з ВІЛ (ЛЖВ), здійснила тестування в рамках проєкту HealthLink.

«Цей проєкт направлений на виявлення ВІЛ-позитивних випадків та збільшення кількості людей, які знають про свій статус. Спрощення доступу до тестування, профілактика та лікування людей з ВІЛ були нашими головними завданнями протягом останніх пʼяти років. За цей період, працюючи на базі медичних закладів, ми протестували 875 тисяч осіб, з них 21,5 тисячі вперше дізналися про свій ВІЛ-позитивний статус. Це стало можливим завдяки тісній співпраці з Міністерством охорони здоровʼя, Національною службою здоров’я України, Центром громадського здоровʼя та безпосередньо із закладами охорони здоровʼя», — зазначила директорка проєкту Христина Бродич. 

Проєкт працює на базі 200 закладів охорони здоровʼя, залучено 27 громадських та благодійних організацій та більш ніж 10 тисяч спеціалістів. За період функціонування проєкту 18 тисяч людей розпочали АРТ. 

Командою проєкту було створено prozdorovia.in.ua — перший україномовний портал про громадське здоров’я, на якому можна замовити оральний тест на ВІЛ поштою. Сайт є корисним для фахівців НУО та медичної спільноти, адже дає можливість отримати постійно оновлювані тематичні корисні матеріали для перегляду онлайн і завантаження. Для сотень тисяч українців та українок портал дозволяє обрати найзручніший спосіб і місце тестування на ВІЛ, отримати PrEP, замовити оральний тест на ВІЛ додому.

В умовах надзвичайних викликів повномасштабної війни, коли 10 % проєктних медичних закладів знаходяться на тимчасово окупованих територіях, а 25 постраждали внаслідок бойових дій, за відсутності базової безпеки для ведення повноцінної діяльності, нестачі працівників, а також надзвичайного навантаження на тих, хто надає послуги, ефективність виявлення ВІЛ-позитивних людей у проєкті зросла. За рік повномасштабної війни було протестовано більше ніж 83 тис. українців на ВІЛ, 3,5 тисячі з них дізнались про ВІЛ-позитивний статус і 3,2 тисячі вже розпочали лікування. 

Команда проєкту продовжує надавати всі послуги в 12 найбільш уражених епідемією ВІЛ регіонах України: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська,Черкаська, Чернігівська, Київська області та м. Київ. При цьому, з початку повномасштабного вторгнення HealthLink розширив діяльність на три західні регіони України: Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську області. 

Цього року проєкт зосередить свої зусилля ще на одному важливому напрямі – відновленні медичних послуг. Зокрема, увага буде зосереджена на покращенні якості надання медичних послуг та відновленні первинної медичної допомоги у Дніпропетровській області, яка внаслідок обстрілів зазнає руйнувань, у тому числі і медичної інфраструктури. 

Нагадаємо, відбулася презентація ключових аспектів впровадження проєкту USAID «Інновації для подолання епідемії ВІЛ».