Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Приватні заклади у трансформації охорони здоров'я: як це працює

Заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк пояснює, чому все більше приватних медзакладів буде долучатися до трансформації охорони здоров'я. 

НСЗУ вже оплачує послуги терапевтів, сімейних лікарів, педіатрів у приватних медзакладах. 

"Реформа охорони здоров’я має на меті змінити status quo в медицині. Уперше в рівняння ми додаємо нову змінну – конкуренцію", - коментує заступник міністра.

Щоб заробити для свого закладу мільйон гривень, приватний лікар первинної допомоги має кожного робочого дня приймати 14 пацієнтів за ціною 300 грн/візит. Це майже 3500 візитів на рік. Цих пацієнтів ще треба залучити через рекламу та інші засоби, адже не кожен готовий платити за візит таку суму. Сімейний лікар, який працює з НСЗУ, може отримати мільйон гривень за 1650 пацієнтів різних вікових груп. В середньому він матиме 15-20 прийомів на день. 

"Модель роботи з Національною службою здоров’я (НСЗУ), яка оплачує послуги в межах реформи, має кілька переваг.  Найголовніша – пацієнт не платить нічого, за нього це робить НСЗУ. Пацієнт не думає, як зайвий раз НЕ прийти до лікаря і НЕ витратити гроші. Заклад отримує щомісячний дохід на об’ємі пацієнтів, незалежно від того, чи користуються ті послугами, чи ні", - говорить Павло Ковтонюк.

Детальніше: "Українська правда. Життя"