Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко відвідали медзаклади Херсонщини
25 липня під час робочого візиту Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та очільник МОЗ Віктор Ляшко відвідали медзаклади прифронтової Херсонщини, де провели моніторинг ключових лікарень області та їхні потреби в кадрах і обладнанні.
Премʼєр спільно з міністром привітали медичних працівників із професійним святом і відзначили їх нагородами. Почесну грамоту Кабінету Міністрів отримали колективи трьох медичних закладів: Херсонська обласна клінічна лікарня, Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є. Є. Карабелеша та Білозерський центр первинної медико-санітарної допомоги.
“Ознайомилися з умовами лікування у медичних закладах на Херсонщині. Лікарні постійно перебувають під ворожими обстрілами, були пошкодження корпусів та поранені серед медиків. Для мене було честю вручити цінні подарунки й привітати з прийдешнім днем медичного працівника цих сміливих людей. Дякуємо за ваш професіоналізм і сумлінну працю”
Крім того, 12 медичних працівників отримали особисті нагороди від Прем’єр-міністра за їхню багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та значні досягнення у сфері охорони здоров’я. Ще 10 медиків були відзначені почесними грамотами та подяками від Міністерства охорони здоров’я.
“Через постійні терористичні атаки зберегти в регіоні повноцінний доступ українців до медичної допомоги — справжній виклик, але нам це вдається. Головну роль у цьому здобутку, звісно, відіграють наші героїчні медики. Вони — справжні супергерої.”
Під час поїздки ознайомилися з ситуацією з енергообладнанням у регіоні, яке гарантує безперебійне електропостачання. Серед дев’яти лікарень Херсонської області резервне теплопостачання забезпечено у вісьмох, резервні свердловини — у п’ятьох, резервне електроживлення — у всіх дев’ятьох закладах.
В області вдалося відновити 31 обʼєкт медзакладів, пошкоджений під час ворожих атак. Ще 37 — відновлені частково. Облаштовуються й модульні амбулаторії в окремих громадах. Наразі у роботі з реновації закладів охорони здоров’я перебувають ще чотири об’єкти «первинки».
Мобільні амбулаторії швидко встановлюються і дозволяють надавати медичну допомогу в місцях, де стаціонарні лікарні були пошкоджені або зруйновані. Такі медичні заклади оснащені всім необхідним для надання первинної медичної допомоги, що дозволяє оперативно реагувати на потреби населення.
МОЗ спільно з партнерами здійснюють системні поставки медичного обладнання, медичного транспорту та приладів у заклади охорони здоров’я області — щоб забезпечити лікарні всім необхідним для ефективного виконання лікарями своїх функцій та надання якісної медичної допомоги.