Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Представники медичних установ вчилися боротися з кібератаками

Фахівці Держспецзв’язку спільно з МОЗ провели чергові командно-штабні навчання CIREX.Cyber.Ransomware, спрямовані на посилення навичок протистояння хакерським атакам з використанням програм-вимагачів (ransomeware). Цього разу учасниками навчання стали понад три десятки представників інституцій медичної сфери, а також фахівці основних суб'єктів національної системи кібербезпеки.

Відкриваючи навчання, заступник Голови Держспецзв’язку Олександр Потій підкреслив, що гарантованого захисту від кібератак немає й не буде ніколи.

 «Це треба усвідомити, коли ви приймаєте рішення, коли здійснюєте оцінку захисту ваших систем. Вам треба бути постійно готовими до нових кібератак і забезпечувати швидке відновлення систем, якщо такі атаки мали успіх. Практичні командно-штабні заняття важливі для напрацювання навичок управління, координації й розуміння, як діяти у таких ситуаціях. Саме тут ви можете відпрацювати алгоритми, щоб потім вже втілювати їх на практиці», - наголосив заступник Голови Дерсжспецзв’язку.

Він також подякував проєкту USAID Кібербезпека критичної інфраструктури за матеріально-технічну підтримку, завдяки якій стало можливим проведення таких навчань.

Заступниця Міністра охорони здоров’я Марія Карчевич, своєю чергою, зауважила, що кібербезпека надзвичайно важлива зараз в умовах воєнного стану. Сфера охорони здоров’я оперує низкою державних реєстрів та ключових інформаційних систем:

«Тому для нас дуже важливо нарощувати спроможність реагувати на будь-які виклики і кіберзагрози. Ми маємо посилювати взаємодію один з одним для максимально ефективного реагування на виклики. Такі навчання — можливість розвивати співпрацю між різними інституціями сфери охорони здоров’я».

Навчання підготовлені з використанням передових методик Агентства США з питань кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA), які були адаптовані до українського ландшафту загроз фахівцями Держспецзв’язку та Міністерства охорони здоров’я.