Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Представники Єврокомісії та МОЗ обговорили пріоритетні напрями медичної гуманітарної допомоги на 2024 рік

Представники Генерального директорату Єврокомісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO) і ВООЗ зустрілися із заступницею міністра з питань євроінтеграції Мариною Слободніченко та обговорили пріоритетні напрями гуманітарної медичної допомоги на 2024 рік. 

Від початку повномасштабного вторгнення країни ЄС виділили майже 770 мільйонів євро для екстреної допомоги Україні через механізм цивільного захисту ЄС. За цей час 32 країни європростору направили понад 95 000 тонн гуманітарної допомоги. 

В рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ з квітня 2022 року було здійснено 180 евакуаційних рейсів, якими було направлено близько 4 000 українців на спеціалізоване лікування до закордонних клінік.  

«Ми дуже вдячні Єврокомісії та країнам ЄС, які продовжують підтримувати українців та надають найнеобхіднішу медичну допомогу у прифронтових регіонах, сільській місцевості та деокупованих населених пунктах. На жаль, війна ще не закінчилася: ворог щодня нищить нашу інфраструктуру, обстрілює цивільних, вбиває і калічить на окупованих територіях та на фронті. І поки наші військові відвойовують захоплену землю, медичні потреби лише зростають. Мова як про ліки та розхідні матеріали, так і про евакуаційний транспорт, броньовані реанімобілі, модульні стабілізаційні пункти, та реабілітацію», — розповіла заступниця міністра Марина Слободніченко.

Медичні потреби постійно змінюються, натомість їх можна умовно розподілити на три блоки: 

  • медична допомога: психологічна підтримка медпрацівників та постраждалих від війни українців, первинна медична допомога у прифронтових регіонах та деокупованих населених пунктах;
  • відбудова та дооснащення: внаслідок систематичних ворожих обстрілів цивільної інфраструктури від початку повномасштабної війни було пошкоджено 1 436 об’єктів медзакладів та 190 – зруйновані вщент. Всі вони потребують відбудови та дооснащення медичним обладнанням;
  • підтримка військових: потреба у модульних стабілізаційних пунктах, броньованих медичних авто, реанімобілях та евакуаційних автобусах. Також актуальною залишається потреба в ліках та розхідних матеріалах.  

Для управління потребами та гуманітарною допомогою МОЗ розробило дашборд, де постійно оновлюються переліки пріоритетних потреб — ліки, медичні вироби та витратні матеріали, які нині першочергово потребують українські медзаклади. Крім того, для консолідації зусиль міжнародних партнерів при Міністерстві охорони здоров’я працює секторальна робоча група з питань охорони здоров’я

В рамках зустрічі з ECHO та ВООЗ також було обговорено питання посилення готовності України на реагування на надзвичайні ситуації. Зокрема, представники МОЗ розказали міжнародним партнерам про потреби бригад епідемічного, хімічного, радіаційного реагування, які працюють в рамках екстрених служб та завдяки яким вдалося запобігти інфекційним захворюванням після теракту на Каховській ГЕС.  

Для посилення бригад з реагування на надзвичайні ситуації необхідно проведення серії ситуативних навчань, а також є потреба у дооснащенні транспортом, дозиметрами, індивідуальними засобами захисту та розхідними матеріалами, в тому числі реагентами та лабораторним обладнанням.     

Довідково: Генеральний директорат з питань європейського цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги (DG ECHO) є департаментом Європейської Комісії гуманітарної допомоги та цивільного захисту за кордоном. Він спрямований на порятунок і збереження життя, запобігання та полегшення людських страждань і захист населення, яке постраждало від стихійних лих і техногенних криз. 

Починаючи з 2014 року до початку повномасштабного вторгнення Європейський Союз та його держави-члени виділили понад 1 млрд євро гуманітарної допомоги та допомоги для якнайшвидшого відновлення. Допомога ЄС спрямована на вирішення нагальних базових потреб населення районів, які безпосередньо постраждали від конфлікту, а також для внутрішньо переміщених осіб.