Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Правоохоронці викрили групу осіб, що розповсюджувала контрафактні ліки

Зловмисники налагодили незаконний збут лікарських засобів іноземного виробництва, продаж яких недозволений на території України. Препарати збували через Інтернет, а їх вартість коливалася від 1 000 до 40 000 гривень. Щомісяця такий «бізнес» приносив їм близько мільйона гривень прибутку.

Департамент боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України виявив низку сайтів, на яких невідомі пропонували придбати лікарські засоби іноземного виробництва, не допущені до продажу на території України. Розпочато кримінальне провадження за фактом порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів.

Поліцейські встановили, що препарати продавала група осіб, до якої входить вісім чоловіків та двоє жінок віком від 31 до 46 років. Вони адміністрували чотири сайти, на яких пропонували лікарські препарати іноземного виробництва від COVID-19 та гепатиту С. Ліки збували на території всієї країни, відправляючи замовлення поштою, а гроші отримували на банківські картки. Вартість лікарських засобів  коливалася від 1 000 до 40 000 гривень за упаковку. 

Крім того, поліцейські спільно з працівниками Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками встановили, що пропоновані зловмисниками лікарські засоби не зареєстровані в Україні. Вони не пройшли необхідну сертифікацію, державний контроль і перевірку якості та можуть бути небезпечними для здоров’я і життя людини.

Правоохоронці провели 18 одночасних санкціонованих обшуків на території Київської, Запорізької, Харківської, Одеської та Львівської областей. У результаті вилучено 216 упаковок та 17 флаконів препаратів іноземного виробництва, чорнові записи та книги обліку доходів з накладними, мобільні телефони, банківські картки, гроші у національній та іноземній валюті.

За вчинення такого кримінального правопорушення передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років. Досудове розслідування триває.