Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Статті Джерела доказової медицини Присяга лікаря Дайджест змін у системі охорони здоров’я МКФ Безперервний професійний розвиток Оплата праці медиків Порядок верифікації документів про освіту
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Понад чотири тисячі медиків «екстренки» успішно завершили спільний онлайн-курс МОЗ і Світового банку

4045 медиків «екстренки»  завершили онлайн-курс із надання меддопомоги на догоспітальному етапі. Наприкінці січня їх було менш як 600. Інша частина медиків перебуває в процесі навчання на одному з чотирьох модулів. 

Загалом для проходження курсу зареєструвалися 20 250 осіб.

Онлайн-курс «Надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі» триває 53 години. Його цільова аудиторія – медичні працівники, які працюють в системі «екстренки», фахівці центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, медпрацівники, а також студенти та інтерни, які хочуть поглибити знання з медицини невідкладних станів.

Курс містить 4 модулі:

  • Менеджмент критичного дорослого пацієнта;
  • Менеджмент критичного педіатричного пацієнта;
  • Менеджмент пацієнта з травмою;
  • Медицина катастроф.

Перший модуль уже завершило 8130 осіб, другий – 6050, третій – 5105. Сертифікат четвертого, завершального модуля згенерували 4555 осіб, із яких 4045 – фахівці центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Кожен слухач опановує теоретичні модулі самостійно у зручний час. Після – відповідає на запитання фінального тесту й у разі позитивного результату отримує цифровий сертифікат. 

Якщо він або вона є медпрацівником «екстренки», цей документ дає можливість пройти також практичну частину курсу. Практична частина курсу – це 107 годин відпрацювання навичок на базі навчально-тренувальних відділів обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 

Після успішного завершення практичної частини можна отримати сертифікат із нарахуванням балів безперервного професійного розвитку (БПР). 

Нагадаємо, курс стартував 5 грудня. Його розробили у межах масштабного освітнього проєкту Міністерства охорони здоров’я України й Світового банку. Курс розробили фахівці Тернопільського національного медуніверситету ім. І. Я. Горбачевського. 

Зареєструватися для проходження курсу можна на сайті Prometheus  за посиланням.