Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Понад 750 об’єктів медичних закладів України вже частково або повністю відновлені – Денис Шмигаль

Вже понад 17 місяців російська армія продовжує прицільно завдавати удари по українській інфраструктурі, в тому числі й медичній, зокрема по лікарнях, амбулаторіях, пологових, поліклініках тощо. Попри це Україна й надалі працюватиме над відновленням медичних закладів, аби медична допомога була доступна кожному. Про це наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. 

«Понад 750 об’єктів у різних куточках України відновлені повністю або частково. Найбільше – в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській областях, на Харківщині та Чернігівщині. Ворог знищує українські лікарні, але ми будемо їх відновлювати. Головна мета – не лише відновити, а й відбудувати краще, ніж було, щоб зробити у медичній галузі якісний крок вперед після перемоги України над ворогом, — сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. 

На сьогодні відновлення медичної інфраструктури є одним із ключових та пріоритетних аспектів для забезпечення доступності медичної допомоги населенню. Саме тому, попри постійні ворожі обстріли та бомбардування, що суттєво ускладнює процес відновлення об’єктів, в Україні вже вдалося відновити частину медичних закладів. 

Зокрема, станом на кінець липня 2023 року вдалося повністю відновити 352 об’єкти медзакладів, ще 413 об’єктів – відновлені частково. Найбільше відновлених медзакладів – на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині. 

Нагадаємо, що за понад рік повномасштабної війни ворог пошкодив 1 393 об’єкти медзакладів та ще 186 об’єктів було зруйновано повністю.