Понад 4500 медиків-переселенців вже працевлаштувалися у регіонах тимчасового проживання
Внаслідок повномасштабної війни росії проти України чимало медиків змушені були залишити власні домівки та робочі місця і переїздити до безпечніших регіонів. При цьому медичні працівники мають змогу працевлаштуватися в інших закладах охорони здоров’я у регіонах тимчасового проживання. Такий механізм забезпечення їх робочими місцями врегульоване наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414.
У разі працевлаштування облік робочого часу медпрацівника, який тимчасово змінив місце проживання, здійснюється у медзакладі, до якого його направлено. Далі ці дані спрямовують до медзакладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату.
На сьогодні вже 4 561 внутрішньо переміщений медик скористався можливістю працевлаштуватися у медзакладі іншого регіону.
Серед них: 2 054 лікарі, 1 647 фахівців (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів) та 860 технічних працівників.
Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській – 285, Дніпропетровській – 208, Полтавській – 147 та Запорізькій областях – 142 особи.
Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській – 330, Запорізькій – 197, Полтавській – 170 та Харківській областях – 141 особа.
Збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у закладах охорони здоров’я в регіонах України здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної системи MedData.
Відповідно, визначені особи закладів охорони здоров’я подають до вказаної системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених працівників сфери охорони здоров’я із розподілом їх за професійними групами (професіонали, фахівці, технічні працівники) та формою трудових відносин із закладом охорони здоров’я, а саме:
- зараховані на основне місце роботи;
- зараховані за сумісництвом;
- виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.
Нагадаємо, що знайти потрібну вакансію можна на порталі вакансій для медичних працівників.
Ознайомитися з переліком документів, який медик-переселенець подає для працевлаштування в іншому медзакладі можна тут.