Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Понад 4 300 медиків-переселенців працевлаштувалися в заклади охорони здоров’я інших регіонів

Вже десять місяців в Україні триває повномасштабна війна. Через постійні обстріли та окупацію росією окремих територій України, чимало людей, в тому числі лікарів вимушені були залишити власні домівки та шукати можливість працевлаштуватися в інших, більш безпечних регіонах.

На час дії в Україні воєнного стану, механізм забезпечення робочими місцями медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи і працюють у медзакладах інших регіонів України, врегульовано Міністерством охорони здоров’я. 

Таке тимчасове залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я регулює наказ МОЗ України від 04.03.2022 р. № 414. 

Відтак, облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату. 

На сьогодні можливістю працевлаштуватися в іншому медичному закладі вже скористалися 4 313 внутрішньо переміщених медичних працівників. Серед них: 2 011 лікарів, 1 514 фахівці (медичні сестри/брати, акушери, фельдшери, асистенти фармацевтів) та 788 технічних працівників.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Черкаській – 214, Харківській – 150 та Полтавській областях – 130 осіб. 

Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Черкаській – 322, Харківській – 166 та Полтавській областях – 141 особа. 

Нагадуємо, що знайти потрібні вакансії можна на порталі вакансій медичних працівників, – спеціальному ресурсі Міністерства охорони здоров’я. Він є простим і зручним у використанні. Наприклад, медики можуть відфільтровувати вакансії за географією та шукати у потрібних регіонах або обирати форму власності закладів, серед яких здійснюється пошук.

Загалом від початку запуску на порталі подано 657 вакансій у закладах охорони здоров’я по всій території України.