Понад 3000 людей перевезли медичні потяги Укрзалізниці та Лікарів без кордонів
У рамках співпраці Укрзалізниці, Міністерства охорони здоров’я та незалежної міжнародної медичної організації «Medecins Sans Frontieres» («Лікарі без кордонів») за понад рік повномасштабної війни медичним потягом-госпіталем було перевезено 3 034 пацієнти, з них 147 — діти.
Перший 4-вагонний медичний поїзд для евакуації поранених цивільних вдалося обладнати в найкоротші терміни, технічне оснащення та екіпірування рейсів здійснила організація «Лікарі без кордонів». На сьогодні це вже сотий рейс.
Важливо, що такі евакуаційні потяги здійснювали медичну евакуацію як цивільних пацієнтів з мінно-вибуховими та іншими, повʼязаними з війною, травмами, а також пацієнтів із хронічними захворюваннями, які потребують лікування та подальшої реабілітації. Крім того, потяг-госпіталь дозволяє евакуювати хворих, поранених і травмованих громадян, які потребують спеціальних умов і підтримки стабільного стану до місця призначення.
Медичні потяги вивозили поранених з Донеччини та Харківщини, Дніпра, Запоріжжя, Києва та півдня України.
Зараз склад потягу нараховує 8 вагонів. У медичному поїзді є окремий вагон інтенсивної терапії з апаратом УЗД, кисневими концентраторами, апаратами штучної вентиляції легень із потоком кисню до 60 л/хв, дефібриляторами, аналізаторами i-STAT, кардіомоніторинговою системою, інфузійними помпами, є повноцінні палати та повний спектр необхідних медикаментів.
Крім того, у потязі працює медична команда, зокрема анестезіологи, кардіологи, лікарі медицини невідкладних станів, медичні сестри реанімаційного відділення, медичні сестри загального профілю, помічники медичних сестер, а також логіст та перекладач.
Нагадаємо, що перший такий медичний потяг був запущений ще у березні. З того часу Укрзалізниця разом із Лікарями без кордонів змогла забезпечити більш технічно досконалий медичний потяг.
Маршрут та деталі курсування потягу не розголошуються з міркувань безпеки медиків та тих, кого евакуюють.