Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Понад 30 складних онкологічних операцій роблять попри війну в відділенні дитячої онкології Національного інституту раку

Днями відзначався Міжнародний день онкохворої дитини, що покликаний привертати увагу до проблем дитячої онкології. На жаль, українські діти з онко нині вимушені протистояти одразу двом ворогам:  внутрішньому – хворобі та зовнішньому – російській агресії.

Розпочата росією війна поставила під загрозу лікування цих дітей, а отже, і їхній шанс на життя. Адже навіть за наявності необхідних ліків не завжди є можливість вчасно отримати хімієтерапію – через повітряні тривоги чи відключення електроенергії. І якщо питання безперервного електрозабезпечення лікарень нам вдалося вирішити – власними силами та з допомогою благодійних організацій і донорів, – то небезпека обстрілів нікуди не зникла.

Проте навіть в умовах активної фази війни наші лікарі роблять надможливе для того, щоб зберегти своїм пацієнтам життя. Один із медзакладів, де нині рятують дітей з онкологією – відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

У перший тиждень повномасштабної війни всіх маленьких онкопацієнтів із батьками евакуювали звідси до Польщі. Але згодом почали поступово відновлювати роботу. І сьогодні у тутешніх лікарів роботи більше, ніж до повномасштабного вторгнення: щодня в закладі роблять близько 30 складних онкологічних операцій. 

«До відділення повернулися діти, і вони справжні бійці. Маленькі пацієнти терпляче виконують вказівки лікарів, чекають на хімієтерапію, доки не зазвучить сигнал відбою повітряної тривоги. Виборюють життя водночас у двох війнах. – поділилася своїми враженнями від зустрічі з пацієнтами медзакладу дружина Президента Олена Зеленська. – Бо наше завдання зараз як держави – зробити все, щоб вони перемогли у своїй персональній війні. Створити умови, за яких, попри прильоти й атаки ворогів, наша медична система вперто робитиме свою справу. І впевнена, із цим викликом ми впораємося».