Понад 23 тисячі таблеток для знезараження питної води видано на постраждалих внаслідок підтоплення територіях
23 050 таблеток для знезараження питної води отримали жителі, будинки та криниці яких зазнали підтоплення. Засоби для дезінфекції води видають фахівці центрів контролю та профілактики хвороб. Зокрема, населенню під час виїздів у громади та централізовано органам місцевого самоврядування — для прискорення розповсюдження знезаражувальних засобів у громадах.
Ще 12 774 тисячі таблеток передано до підприємств, які забезпечують населення питною водою та об’єктів критичної інфраструктури постраждалих областей. Таблетки знищують хвороботворні мікроорганізми, які можуть викликати гострі кишкові інфекції.
Додаткові резерви бактерицидних таблеток та знезаражувальних засобів для питної води сформовані на рівні інших областей та за потреби будуть перерозподілені до центрів контролю та профілактики хвороб на постраждалих внаслідок підтоплення територіях. Видача засобів для знезараження питної води відбувається централізовано, створені спеціальні інструкції щодо використання бактерицидних засобів.
Фахівці ЦКПХ передають засоби для дезінфекції води та інструкції щодо використання органам місцевого самоврядування для розподілу у громадах, а також населенню під час виїзду в постраждалі населені пункти. Зокрема, спеціалісти ЦКПХ пояснюють як правильно дезінфікувати воду, виходячи з дозування таблеток.
Отримати таблетки для знезараження питної води також можна і за особистим зверненням — у центрах контролю та профілактики хвороб. Для цього потрібно звернутися до місцевого ЦКПХ або до оперативного штабу з ліквідації наслідків (0 800 101 102).
Нагадаємо, що спеціалісти ЦКПХ проводять щоденний моніторинг питної води та води з поверхневих водойм. За підсумками проведених досліджень, вода, яка наразі централізовано подається або підвозиться населенню, а також бутильована вода, відповідає державним санітарним правилам та нормам і є безпечною для споживання. Щоденно на основі цих досліджень ЦКПХ інформують відповідальні органи місцевого самоврядування та населення. Однак щонайменше 30 % проб води, відібраних з поверхневих водойм Херсонської, Одеської та Миколаївської областей, не відповідають гігієнічним нормам — тому купання у ній та використання такої води для господарських потреб заборонено.