Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Понад 1200 лікарів Полтавщини пройшли навчання за європейськими стандартами

Понад 1200 медиків Полтавщини, серед яких сімейні лікарі, терапевти, лікарі реанімаційних відділень, пройшли тренінги на базі центрального навчально-тренінгового центру Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського. Міжнародні експерти вчили українських медиків надавати медичну допомогу пацієнтам з серцево-судинними катастрофами за європейськими стандартами.

За допомогою спеціальних манекенів, що здатні імітувати серцебиття, дихання, розширення/звуження зіниць і навіть говорити, лікарі Полтавської області закріплювали сучасні навики  надання першої медичної допомоги, серцево-легеневої реанімації, алгоритми дій під час гострих серцево-судинних катастроф (інфаркту, інсульту).

Навчальний центр відкрився у травні минулого року. З того часу тут провели 120 тренінгів та 8 лекцій щодо профілактики та лікування хвороб системи кровообігу, порятунку пацієнтів у екстрених станах, викликаних хворобами серця і судин.

«Інші пілотні області України також мають тренінгові центри, але у них більшу увагу приділяють теоретичній частині, а у нашому центрі – практичній. Маємо тренажер, якого більше ніде немає в нашій країні. На ньому лікарі тренуються правильно робити ін'єкції та встановлювати внутрішньовенні катетери», – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

У теоретичній частині медики проходили модулі з гіпертензивних криз, серцевої астми, гострого коронарного синдрому й загалом отримали найбільш актуальні знання з профілактики та лікування  хвороб системи кровообігу.

«План та різноманітна тематика тренінгів, розроблених в навчально-тренінговому центрі, захоплюють навіть досвідчених фахівців та науковців, які виявляють бажання теж підвищити свій професійний рівень на сучасних тренажерах», – ділиться враженнями головний лікар ПОКЛ Григорій Оксак.

Усі медпрацівники після закінчення тренінгів отримали сертифікати й деякі з них тепер проводять навчання у міжрайонних тренінгових центрах. На Полтавщині функціонує 6 таких центрів: у Полтаві, Кременчузі, Гадячі, Миргороді та Полтавському районі. Також працює 26 тренінгових класів у таких містах як Полтава, Кременчуг, Горішні Плавні та інших центрах первинної медико-санітарної допомоги по всій області.

Тренінговий центр для лікарів Полтавщини на базі лікарні ім. М.В. Скліфосовського було створено за підтримки спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Полтавській області.